Microsoft Security Essentials (dawniej Morro) - premiera 23 czerwca

Microsoft Security Essentials (dawniej Morro) - premiera 23 czerwca

19.06.2009 11:30, aktual.: 19.06.2009 11:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft udostępni wersję beta aplikacji antywirusowej w najbliższy wtorek, 23 czerwca. Program o nazwie Microsoft Security Essentials (wcześniej znany jako Morro) będzie bezpłatny i będą z niego mogli korzystać posiadacze systemów operacyjnych Windows XP, Vista i 7.

Microsoft Security Essentials zastąpi usługę Windows Live OneCare. Aplikacja oferuje ochronę antywirusową i antyspyware. Jej największe zalety to wg producenta prosty i przejrzysty interfejs oraz niewielkie wymagania sprzętowe (MSE ma zajmować mniej zasobów komputera niż konkurencyjne oprogramowanie komercyjne). Alan Parker, generalny menedżer Microsoftu w dziale antymalware, zapytany o różnice między tym antywirusem, a produktami np. Symanteca czy McAffe, odpowiedział, że Security Essentials, chociaż dostarcza narzędzia do skanowania i oczyszczania systemu, przede wszystkim próbuje ochronić komputer przed infekcją.

Obraz
© (fot. IDG)

Aplikacja wyposażona jest w funkcję "Dynamic Signature Service" dzięki której komunikuje się z serwerami Microsoftu. Jeśli wykryje podejrzany program, ale nie będzie w stanie go sklasyfikować, prześle komunikat do serwera z żądaniem identyfikacji. Serwer może z kolei poprosić o próbkę kodu, którą antywirus może odesłać ( użytkownik w tym wypadku jest pytany o zgodę na wysłanie informacji ).

Antywirus Microsoftu może być instalowany w systemach Windows XP, Vista i Windows 7 - z jednym zastrzeżeniem. Muszą to być legalne kopie "okien".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)