Windows Mobile 7 - Microsoft planuje odpowiedź na iPhone'a?

Windows Mobile 7 - Microsoft planuje odpowiedź na iPhone'a?
Źródło zdjęć: © IDG

20.04.2008 13:00, aktual.: 21.04.2008 09:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Za nami premiera Windows Mobile 6.1. Tymczasem już zaczynają pojawiać się spekulacje, że w czasie publicznej prezentacji Windows Mobile 7 Microsoft zaprezentuje również telefon komórkowy własnej produkcji.

Choć Microsoft produkuje przede wszystkim oprogramowanie - i z jego sprzedaży czerpie największe zyski - korporacja jest już zauważalna na rynku elektroniki. Firma ma własną konsolę ( Xbox 360 ), odtwarzacz multimediów ( Zune ), a także niezwykle bogatą ofertę klawiatur i myszek.

Obraz
© (fot. IDG)

Wejście na rynek telefonów komórkowych byłoby kolejną próbą powtórzenia sukcesu Apple ( patrz historia Zune - http://www.pcworld.pl/news/99483.html ), dlatego zaczęły pojawiać się plotki, że jest to tajny plan Microsoftu. Wyglądają one dość wiarygodnie, jeśli wziąć pod uwagę, że korporacja kupiła niedawno firmę Danger zajmującą się produkcją sprzętu dla PDA.

Windows Mobile 7 wejdzie na rynek w drugiej połowie 2009 roku. Oczywiście Microsoft nie potwierdza spekulacji dotyczących telefonu komórkowego własnej produkcji.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)