Microsoft: w tym roku nie skupimy się na Windows Phone

Microsoft: w tym roku nie skupimy się na Windows Phone

Microsoft: w tym roku nie skupimy się na Windows Phone
Źródło zdjęć: © chip.pl
31.03.2016 13:44, aktualizacja: 11.07.2016 12:52

Konferencja Microsoft Build wystartowała w San Francisco, gdzie jak na razie gigant z Redmond opowiedział nam o planach dotyczących Windows 10, botów, nowych narzędzi dla deweloperów i kilku innych rzeczach, w których zabrakło... mobilnego systemy Microsoftu - Windows Phone.

Terry Myerson, pracujący na stanowisku Executive Vice President of the Windows and Devices Group poproszony o komentarz w tej sprawie był brutalnie szczery. Jego zdaniem Windows Phone nie jest na tyle popularny, aby za jego pośrednictwem Microsoft mógł dotrzeć do dużej grupy użytkowników. Dlatego też firma skupi się w tym roku na swoich innych produktach. Microsoft dominuje na rynku komputerów PC i na tym skupia się na tegorocznej konferencji Build.

Co dalej z Windows Phone? Myerson zarzeka się, że Microsoft nie porzuci swojego mobilnego operacyjnego, jednak na prawdziwe nowości w tej gestii będziemy musieli poczekać do przyszłego roku. Wtedy Windows Phone ma ponownie zainteresować deweloperów swoimi nowymi rozwiązaniami. Jakimi? Dobre pytanie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Galaxy S7 Edge przerobiony na tablet

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)