Windows 7 najpopularniejszym systemem operacyjnym świata

Windows 7 najpopularniejszym systemem operacyjnym świata

Windows 7 najpopularniejszym systemem operacyjnym świata
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
03.07.2012 13:34

Tuż przed premierą nowej wersji OS-u ze stajni giganta z Redmond – Windowsa 8 – jego młodszy brat, Windows 7 stał się absolutnie najpopularniejszym systemem operacyjnym świata, wyprzedzając o całe 20 proc. pod względem udziałów na rynku komputerów starego, poczciwego Windowsa XP.

Zgodnie z najnowszym raportem amerykańskiego serwisu StatCounter, Windows 7. który przegonił Windowsa XP w okolicach jego jubileuszowych, dziesiątych urodzin, dotarł już na około 50,2% rozsianych po całym świecie komputerów, podczas gdy jego starszy brat – stale tracąc – okupuje w tej chwili niecałe 30% maszyn. Nie najlepiej, co w sumie szczególnie nie dziwi, wygląda też sytuacja Visty, która (choć w sumie nigdy się za wysoko od niego nie odbiła) niechybnie zmierza na dno powyższego (i nie tylko) rankingu (pomimo tego, ciągle nieznacznie wyprzedza MacOSX). Co dość ciekawe, w zestawieniu znalazło się także miejsce dla iOS – prawdopodobnie ze względu na iPady, które StatCounter – nie wiedzieć czemu – zakwalifikował do tej samej kategorii co maszyny oparte na Windowsie i MacOSX.

Wracając do meritum –. zaskoczeni? Prędzej czy później, nawet pomimo solidnej bazy wiernych użytkowników, musiało to nastąpić. XP jest już po prostu stary (z czego, nawiasem mówiąc, skrzętnie korzysta Microsoft, strasząc rychłym zakończeniem wsparcia dla kultowego systemu). Pytanie – co będzie, gdy na rynku pojawi się Windows 8? Czy siódemka zwolni, a XP po prostu umrze? Jak myślicie?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)