Windows 7 później, bo Vista musi zarobić?

Windows 7 później, bo Vista musi zarobić?

Windows 7 później, bo Vista musi zarobić?
Źródło zdjęć: © IDG
14.03.2008 11:00, aktualizacja: 14.03.2008 11:12

Microsoft oficjalnie potwierdził, że kolejny system z rodziny Windows - roboczo nazwany po prostu '7' - trafi na rynek w 2010 r. Koncern zdementował w ten sposób pogłoski, jakoby planowane było przyspieszenie premiery nowego systemu ( wedle nieoficjalnych informacji, miało ono nastąpić w związku z kiepskimi wynikami sprzedaży Visty ).

_ "Nasze plany zakładają wprowadzenie Windows 7 na rynek w trzy lata po premierze rynkowej poprzedniej wersji systemu, czyli Visty. Nie jestem jednak w tej chwili w stanie podać dokładnej daty - ostateczny termin premiery zależeć będzie od postępów prac nad oprogramowaniem" _ - oświadczył rzecznik koncernu z Redmond. Przypomnijmy: Windows Vista trafił do sklepów w styczniu 200. r. ( kilka miesięcy wcześniej Microsoft zaczął udostępniać nowy system klientom korporacyjnym ).

Obraz
© Zrzut ekranu obrazujący jakoby najnowszą wersję Windows 7. Sądząc po jego wyglądzie, z dużym prawdopodobieństwem można orzec, że rysunek został spreparowany. Świadczy o tym choćby pasek zadań/dok skopiowany jako żywo z Mac OS X. (fot. IDG)

W ostatnim czasie ujawniono również, że firma Gatesa zakończyła już prace nad pierwszym "poważnym" wydaniem testowym nowego systemu - niedawno uzyskało ono status Milestone 1 ( z planu prac wynika, że w tym roku powinny zostać przygotowane jeszcze dwa takie wydania ). Oczywiście, na razie do oprogramowania tego mają dostęp jedynie pracownicy Microsoftu - programiści i testerzy. Nie wiadomo na razie, kiedy koncern zamierza udostępnić wersję testową zewnętrznym testerom.

Warto przypomnieć, iż kilka tygodni temu pojawiły się plotki, z których wynikało, że Microsoft planuje premierę Windows 7 już na rok 2009 - miało to być remedium na kiepskie wyniki sprzedaży Visty ( pisaliśmy o tym w tekście "Nie chcesz Visty? Poczekaj na Windows 7 / Windows 2009" - http://www.pcworld.pl/news/137536.html ). Wydaje się jednak, że najnowsze oświadczenie rzecznika koncernu jednoznacznie dementuje te plotki.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)