Windows 7 zlokalizuje twój komputer

Windows 7 zlokalizuje twój komputer
Źródło zdjęć: © IDG

08.11.2008 17:04, aktual.: 12.11.2008 14:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejna porcja nowinek odnośnie nadchodzącego systemu operacyjnego Microsoftu. W trakcie konferencji WinHEC przedstawiciele producenta ujawnili następną premierową funkcję Windows 7, która pozwoli określić systemowi, w jakim miejscu na świecie znajduje się pracująca pod jego kontrolą maszyna.

Następca Visty zostanie wyposażony w opcje ułatwiające lokalizację komputera, na którym będzie zainstalowany. Mają one współpracować z licznymi usługami lokalizacyjnymi, np. pomagającymi wyszukać określone placówki i miejsca w sąsiedztwie użytkownika. Nawet korzystanie z wyszukiwarek internetowych może ulec poprawie - jeśli system wie, gdzie się znajdujesz, wyniki wyszukiwania mogą lepiej spełniać twoje oczekiwana - przekonywali pracownicy firmy z Redmond w trakcie konferencji.

Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

W trosce o prywatność użytkowników producent umożliwi im włączanie i wyłączanie opisywanej funkcjonalności w systemie (domyślnie będzie ona wyłączona) bądź też ograniczenie dostępu do niej wybranym użytkownikom komputera lub wybranym aplikacjom i usługom.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)