Windows 7 Experience Index w szczegółach

Windows 7 Experience Index w szczegółach

Windows 7 Experience Index w szczegółach
Źródło zdjęć: © IDG
23.01.2009 16:01, aktualizacja: 23.01.2009 16:20

Na oficjalnym blogu programistów, zajmujących się rozwojem następcy Visty, opublikowana post, w którym opisane zostały nowości i zmiany funkcji Windows Experience Index - odpowiadająca za ocenę wydajności komputera.

Na blogu Engineering Windows 7 zespół odpowiedzialny za nowe okna przedstawił zmiany, które dotyczą tej funkcji w następcy Visty. Po pierwsze zmieniła się skala ocen. Najwyższą wartością, jaką można teraz uzyskać jest 7,9 punktów (w Viście 5,9). Jednak nie myśl sobie, że posiadając Core i7 czy GeForce'a GTX 29. uda Ci się uzyskać maksymalną ocenę. Najwyższe oceny zarezerwowane są dla niedostępnych jeszcze w sprzedaży podzespołów (np. procesorów ośmiordzeniowych).

Obraz
© (fot. IDG)

Dla przykładu, aby uzyskać ocenę procesora wyższą, niż 6 punktów posiadać trzeba minimum czterordzeniowego CPU. Podobnie rzecz ma się z kartami grafiki. Na ponad 6 punktów mogą liczyć jedynie właściciele akceleratorów zgodnych z bibliotekami DirectX 10 (które w rzeczywistości nie są potrzebne do wyświetlania interfejsu Aero - bazującego na dziewiątej wersji API Microsoftu)
oraz mogące wyświetlić około 40-50 klatek na sekundę w wyższych rozdzielczościach.

Kolejną ważną informacją jest fakt, że Experience Index w Windows 7 został uaktualniony, tak więc możesz się spodziewać niższych ocen, niż uzyskałeś w Viście. Spowodowane to jest m.in. wprowadzeniem kilku nowych testów, które jeszcze dogłębniej badają wydajność komputera. Kwestia ta dotyczy głównie dysków twardych (dodano testy sprawdzające prędkość cache'owania oraz czasu dostępu do danych).

Więcej informacji: blog Engineering Windows 7 (w j. ang.)

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)