Windows 7, IE8 - będzie wydajniej?

Windows 7, IE8 - będzie wydajniej?

Windows 7, IE8 - będzie wydajniej?
Źródło zdjęć: © IDG
29.08.2008 11:30, aktualizacja: 29.08.2008 12:25

Rozwiązanie problemów z wydajnością i szybkością działania znanych z wcześniejszych wersji Windows i Internet Explorera jest jednym z głównych priorytetów zespołów pracujących nad Windows 7 oraz IE8 - poinformowali przedstawiciele Microsoftu.

Owe problemy to przede wszystkim kłopoty z wydajnością Visty i IE7, na które narzekali użytkownicy krótko po premierach tych produktów. Ale nie tylko - z deklaracji koncernu wynika, że nowe wersje systemu i przeglądarki będą także pracowały stabilniej. _ "Zamierzamy intensywnie pracować w tym kierunku - zależy nam na osiągnięciu optymalnej wydajności w Windows 7 i IE8. To jeden z priorytetów naszych prac i bierzemy go pod uwagę w pracach nad każdą funkcją tworzonego właśnie oprogramowania" _ - tłumaczą przedstawiciele Microsoftu.

_ "Szczerze mówiąc, nie dziwię się, że skupiają się na wydajności - aczkolwiek jestem raczej sceptyczny co do dotychczasowych efektów tych starań" _ - komentuje Mike Cherry, konsultant z firmy analitycznej Directions on Microsoft. Cherry zwraca uwagę, że koncern z Redmond podobnie traktował bezpieczeństwo podczas prac nad Vistą - wtedy również priorytetem było, by każda opcja i narzędzie nie tylko poprawnie wykonywała swoją podstawową funkcję, ale by dodatkowo była odpowiednio bezpieczna.

Starania Microsoftu o poprawę wydajności w Windows 7 mają skupić się na kilku podstawowych obszarach - będzie to m.in. optymalizowanie wykorzystania procesora, pamięci, operacji I/O dysku oraz poprawiona obsługa funkcji wyłączania/hibernowania/usypiania systemu. Przedstawiciele koncernu zwracają uwagę, że dodatkową korzyścią wynikającą z wprowadzenia tych zmian będzie ograniczenie zużycia prądu przez komputer.

W przypadku IE8 zmiany polegać mają głównie na zoptymalizowaniu procesu przetwarzania skryptów oraz renderowania stron WWW.

Przypomnijmy: wprowadzenie na rynek Windows 7 planowane jest na początek 2010 r. O premierze Internet Explorara 8 wiadomo tylko tyle, że nastąpi ona przed debiutem rynkowym Windows 7. Wczoraj koncern z Redmond udostępnił oficjalnie 2. wersję beta IE8 - pisaliśmy o tym w tekście "IE8 Beta 2 - już jest!" - http://www.pcworld.pl/news/164446/ie8.beta.2...juz.jest..html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)