Windows 7 wyszuka sprawniej

Windows 7 wyszuka sprawniej

29.11.2008 13:01, aktual.: 01.12.2008 00:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft poinformował o usprawnieniach w silniku wyszukującym systemu Windows 7. W nowych okienkach deweloperzy mają możliwość korzystania z zalet OpenSearch.

Silnik indeksujący Windows Search 4.0, opublikowany w zeszłe wakacje dla systemów Windows XP oraz Vista wnosił wiele usprawnień z zakresu wydajności i funkcjonalności wyszukiwania. Wyszukiwanie w Windows XP odbywa się o 26 % szybciej, wzrost prędkości w Windows Vista sięgnął aż 84 %. Dziś wiadomo już, że Windows Search 4.0 będzie częścią dodatku SP2 dla Visty oraz elementem Windows 7.

Według informacji podanych przez giganta z Redmond wyszukiwanie w Windows 7 nie będzie ograniczało się jedynie do przeszukiwania zasobów na dysku lokalnym, lecz także sieciowych. Deweloperzy będą mogli tak przygotować silnik wyszukiwania, repozytoria dokumentów czy aplikacje webowe, aby istniała możliwość przeszukiwania ich zawartości z poziomu nowych okienek, bez potrzeby pisania i wdrażania nowego kodu. Pozwoli to użytkownikom przeszukiwać zasoby Intranetu oraz umieszczonych w sieci w tak prosty sposób, jak ma to miejsce w wypadku wyszukiwania na dysku lokalnym.

Kolejną istotną nowością jest możliwość umieszczania w aplikacjach webowych elementów RSS i ATOM, zgodnych z OpenSearch. Klient może tym samym korzystać z różnych dodatków typu Search Connector ( jednym z nich jest opublikowany w zeszłym miesiącu Flickr Connector ).

Informacje te zostały opublikowane przez Microsoft już teraz, aby deweloperzy mieli odpowiednią ilość czasu na opracowywanie wtyczek i dodatków dla silnika wyszukującego Windows 7.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)