Wikipedia blokuje edytowanie strony o Michaelu Jacksonie

Wikipedia blokuje edytowanie strony o Michaelu Jacksonie
Źródło zdjęć: © bing.com

29.06.2009 18:00, aktual.: 30.06.2009 10:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wikipedia zablokowała niezarejestrowanym użytkownikom serwisu możliwość edytowania strony poświęconej Michaelowi Jacksonowi.

Wkrótce po tragicznej śmierci Michaela Jacksona jego zwolennicy oraz przeciwnicy zaczęli masowo edytować jego stronę internetową w serwisie Wikipedia - http://en.wikipedia.org/wiki/michael_jackson.

Obraz
© (fot. Wikipedia)

Wszystko zaczęło się w dniu śmierci Michaela Jacksona. Wiele osób zaraz po podaniu informacji o śmierci króla popu przez serwis plotkarski TMZ postanowiło umieścić na Wikipedii oficjalną datę i godzinę odejścia artysty. Inni użytkownicy serwisu nie zgadzali się na umieszczanie w internetowej encyklopedii tej niepotwierdzonej informacji i skrupulatnie usuwali podobne wpisy.

Ciągłe edytowanie strony Wikipedii sprawiło, że serwis miał poważne problemy z prawidłowym funkcjonowaniem. Doszło nawet do tego, że strona Wikipedii na pewien czas stała się niedostępna i wyświetlała jedynie informację: "Przepraszamy, wskazana strona ma problemy techniczne. Wystąpił błąd połączenia z serwerem bazy danych. Nieznany błąd".

Wikipedia po kilkunastu godzinach problemów technicznych postanowiła podjąć stanowczą decyzję w sprawie i zablokowała możliwość edytowania strony gwiazdora dla użytkowników, którzy nie posiadają własnego konta.

Administratorzy Wikipedii dodatkowo umieścili na stronie Michaela Jacksona notkę: "Ten artykuł dotyczy osoby zmarłej. Niektóre z podanych informacji, przede wszystkim związane z okolicznościami jej śmierci, mogą się zmienić gdy pojawi się więcej informacji na ten temat".

Odejście gwiazdora wywołało wielkie poruszenie w Sieci. Wystarczy powiedzieć, że po podaniu w mediach oficjalnej informacji o śmierci króla popu serwisy takie jak BBC, Google News czy Twitter odnotowały poważne problemy z funkcjonowaniem. Wystarczyło również niespełna kilka godzin by wydarzeniem zainteresowali się cyberprzestępcy.

Michael Jackson zmarł 25 czerwca, o godzinie 23.26 polskiego czasu, w wyniku zatrzymania akcji serca. Miał 50 lat.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (77)
Zobacz także