Samsung: 500 GB z filmem o Michaelu Jacksonie

Samsung: 500 GB z filmem o Michaelu Jacksonie

08.02.2010 20:30, aktual.: 09.02.2010 09:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung szykuje dla miłośników twórczości Michaela Jacksona przenośny 500-gigabajowy dysk twardy, na którym znajdą oni film "Michael Jackson's. This Is It".

Nowy przenośny dysk twardy należy do serii S2. Urządzenie pozwala na zmagazynowanie 500 GB danych i zapewnia ich transfer za pomocą interfejsu USB 2.0. Oferuje możliwość automatycznego tworzenia kopii zapasowych, funkcję Power Saving (automatyczne przejście w tryb czuwania po 5 minutowej nieaktywności) oraz aplikację SecretZone, której zadaniem jest ochrona ważnych plików za pomocą szyfrowania kluczem AES-128 bit lub AES-256 bit (są one dodatkowo zabezpieczone hasłem SafetyKey).

Obraz
© (fot. IDG)

Sprzęt przeznaczony jest dla wielbicieli twórczości niedawno zmarłego króla popu, czyli Michaela Jacksona. Na zamkniętym wewnątrz złotej obudowy dysku został bowiem nagrany film "Michael Jackson's. This Is It".

Warto przypomnieć, że na podobny pomysł wpadła już na początku stycznia firma Kingston Technology, która jednak w odróżnieniu od Samsunga zamieściła wspomniany film na przenośnej pamięci USB.

Nowy "rozrywkowy" przenośny dysk Samsunga zostanie wprowadzony do sprzedaży w Europie 2. lutego. Jego przewidywana cena to 70 funtów (ok. 330 zł).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także