Świąteczna wojna o pilota

Świąteczna wojna o pilota
Źródło zdjęć: © Logitech

18.12.2009 12:04, aktual.: 18.12.2009 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinnych spotkań, wspólnej zabawy i błogiego lenistwa przed telewizorem. Zdarza się, że ten sielankowy obraz burzą spory i walka o kontrolę nad pilotem. Jest jednak szansa, że tegoroczne Święta będą przebiegały w spokojnej i harmonijnej atmosferze, przynajmniej w kontekście kontroli domowych multimediów

Z badań przeprowadzonych przez firmę Lightspeed Research na zlecenie Logitech wynika, że 8. proc. Europejczyków rozwiązuje spory dotyczące telewizyjnego repertuaru na zasadach konsensusu lub powierzając pilota jednemu z członków rodziny.

Obraz
© (fot. Logitech)

Badanie pokazało, że jedynie 4 proc. ankietowanych nie jest zainteresowanych żadnymi ustępstwami w kwestii zmiany preferowanych programów i filmów. Przeciwną postawę zaprezentowało aż 2. proc. respondentów, deklarując gotowość do negocjacji i dzielenia się wpływem na telewizyjny repertuar z innymi członkami rodziny. Co czwarty Europejczyk nie zamierza z kolei w ogóle angażować się w ewentualne spory dotyczące kontroli pilota.

Pozostała grupa respondentów (4. proc.), pomimo zróżnicowanych odpowiedzi, wykazała postawę ugodową, godząc się na kompromis w kwestii wyboru wspólnie oglądanych programów.

W ramach badania przeprowadzonego przez Logitech sprawdzono również preferencje europejskich użytkowników w zakresie funkcjonalności urządzeń sterujących. Na pytanie dotyczące najbardziej pożądanego przycisku na idealnym pilocie zdalnego sterowania, zdecydowana większość respondentów (ponad 4. proc.) wskazała funkcję umożliwiającą "przewijanie" świątecznych porządków, w tym zmywania po rodzinnych posiłkach. Kolejne miejsce na liście życzeń zajęła funkcja zapauzowania rodziny po wigilijnym obiedzie. Pozostałe odpowiedzi dotyczyły możliwości ustawienia: spokojnych Świąt, pokoju, miłości oraz oczywiście śniegu.

"Ankieta została przeprowadzona w ramach programu badań Logitech nad potrzebami oraz zachowaniami użytkowników w zakresie obsługi pilotów zdalnego sterowania. Możliwość łatwej, intuicyjnej kontroli domowych multimediów jest szczególnie istotna w takim czasie jak Święta Bożego Narodzenia, gdy całymi rodzinami zbieramy się przed ekranem telewizora, aby wspólnie oglądać ulubione filmy oraz programy" - powiedział Michel Landman, Logitech’s European product manager for Harmony advanced remote controls. "Deklaracje, że tegoroczne Święte będę przebiegały w spokojnej, harmonijnej atmosferze są bardzo budujące".

"Wierzymy, że możliwości oferowane przez uniwersalne piloty Logitech Harmony ułatwią użytkownikom kontrolę domowych systemów rozrywki, a tym samym przyniosą więcej spokoju w domu, zwłaszcza w tak szczególnym okresie jak Boże Narodzenie" - powiedział Krzysztof Machnicki, Regional Marketing Manager Logitech. "W celu uproszczenia do minimum obsługi zestawów RTV, piloty Logitech Harmony zostały wyposażony w system one-click control. Dzięki temu rozwiązaniu, po zaprogramowaniu pilota, przy pomocy jednego przycisku można uruchomić wszystkie urządzenia oraz funkcje niezbędne, np. do oglądania filmów na DVD, słuchania muzyki czy grania w gry komputerowe".

Proces instalacji pilotów Logitech Harmony, m.in. Logitech Harmony One, jest prosty i przyjazny dla użytkownika. Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera i zainstalować bezpłatną aplikację. Intuicyjny program służący ustawianiu funkcji pilota Harmony, poprowadzi użytkownika krok po kroku przez cały proces. Model Harmony One jest dostępny w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 84. PLN.

Najważniejsze statystyki:

- 20 proc. Europejczyków deklaruje gotowość do negocjacji i dzielenia się wpływem na telewizyjny repertuar z innymi członkami rodziny.
- Jeden na czterech badanych nie ma zamiaru angażować się w ewentualne spory dotyczące kontroli pilota.
- 5 proc. ankietowanych próbowałoby walczyć o kontrolę nad pilotem.
- 4 proc. Europejczyków nie jest zainteresowanych żadnymi ustępstwami w kwestii zmiany preferowanych programów i filmów.
- 40 proc. Europejczyków chciałoby umieścić na idealnym pilocie zdalnego sterowania przycisk przewijający zmywanie i domowe porządki.
- Blisko co piąty badany (19 proc.) chciałby móc przy pomocy pilota zapauzować rodzinę na przynajmniej 20 minut po wigilijnym obiedzie.
- 9 proc. respondentów chciałoby móc przy pomocy pilota wyciszyć własne dzieci, przynajmniej na godzinę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)