Rosja blokuje strony internetowe dotyczące protestów na Ukrainie

Rosja blokuje strony internetowe dotyczące protestów na Ukrainie

03.03.2014 12:14, aktual.: 03.03.2014 14:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rosyjski urząd nadzorujący media RosKomNadzor zablokował na wniosek
prokuratury dostęp do 13 stron na popularnym portalu społecznościowym Vkontakte, na których publikowane były informacje dotyczące protestów na Ukrainie.

Federalna Służba ds. nadzoru w dziedzinie łączności, technologii informatycznych i komunikacji masowej oceniła w oświadczeniu, że publikowano na nich treści "propagujące działalność ukraińskich grup nacjonalistycznych". RosKomNadzor oskarżył ich twórców o "bezpośrednie wezwania do działalności terrorystycznej i udziału w nielegalnych manifestacjach, w tym w Moskwie".

Na jednej ze stron, zrzeszającej przeciwników obalonych władz w Kijowie, było zarejestrowanych 500 tysięcy użytkowników. W poniedziałek strony nie były już dostępne dla internautów z Rosji.

W niedzielę w Rosji odbyło się kilka manifestacji przeciwników zbrojnej interwencji Moskwy na Ukrainie. Siły specjalne policji OMON zatrzymały kilkaset osób w Moskwie i Petersburgu. Demonstracje odbyły się m.in. przed Ministerstwem Obrony Federacji Rosyjskiej i na placu Maneżowym przed murami Kremla.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)
Zobacz także