Wikipedia uratowana!

Wikipedia uratowana!

Wikipedia uratowana!
Źródło zdjęć: © Wikipedia
02.01.2009 17:00, aktualizacja: 05.01.2009 09:06

Wszyscy, którzy martwili się o dalszą przyszłość Wikipedii mogą już odetchnąć z ulgą. Apel Jimmy'ego Walesa, założyciela Wikipedii, przyniósł oczekiwany skutek. Fundacji Wikimedia udało się zebrać kwotę 6 milionów dolarów, która była niezbędna do dalszej działalności wolnej encyklopedii.

Wikipedia, wielojęzyczny projekt internetowej encyklopedii działającej na zasadzie otwartej treści, funkcjonuje w oparciu o oprogramowanie wiki ( j. hawajski: _ wiki wiki _ = "szybko" ), wywodzące się z koncepcji WikiWikiWeb, umożliwiające edycję każdemu użytkownikowi odwiedzającemu stronę i aktualizację jej treści. Słowo Wikipedia jest neologizmem powstałym w wyniku połączenia wyrazów wiki i encyklopedia. Slogan reklamowy Wikipedii brzmi: _ "Wolna encyklopedia, którą każdy może edytować" _ ( źródło: Wikipedia ).
Apel - http://wikimediafoundation.org/wiki/donate/letter/pl?utm_source=2008_jimmy_letter&utm_medium=sitenotice&utm_campaign=fundraiser2008appeal Jimmy'ego Walesa, założyciela Wikipedii o wsparcie dla Fundacji Wikimedia, organizacji non-profit opiekującej się Wikipedią, nie przeszedł bez echa. Do dalszej działalności Wikipedii niezbędne było zebranie kwoty 6 milionów dolarów i ten cel udało się osiągnąć. Pod względem ilości haseł polska wersja Wikipedii wciąż zajmuje czwarte miejsce na świecie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)