Warszawskie karetki z nawigacją satelitarną

Warszawskie karetki z nawigacją satelitarną

17.10.2007 21:19

W styczniu warszawskie karetki zostaną wyposażone w system nawigacji satelitarnej, dzięki czemu ma się znacznie skrócić czas dojazdu karetek do pacjentów. Ma to także usprawnić pracę pogotowia zwłaszcza w sytuacji "zdarzenia masowego".

W styczniu warszawskie karetki zostaną wyposażone w system nawigacji satelitarnej, dzięki czemu znacznie skróci się czas dojazdu karetek do pacjentów - zapowiedział Artur Kamecki, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Nawigacja ma także usprawnić pracę pogotowia zwłaszcza w sytuacjach "zdarzenia masowego". W przyszłości w ramach tego systemu możliwe będzie skoordynowanie także innych służb, np. straży pożarnej czy straży miejskiej.

Jak wyjaśnił Kamecki, system połączy centrum dyspozytorskie z 16 "miejscami wyczekiwania" zespołów ratunkowych, których obecnie jest na terenie Warszawy 43. W każdej karetce znajdzie się odbiornik GPS, a dyspozytor będzie mógł obserwować na ekranie położenie ambulansu i jego status - zajęty lub wolny, i tym samym odpowiednio zarządzać zespołami.

Mapa, opracowana przy współpracy Biura Geodety Województwa Mazowieckiego w Warszawie, będzie na bieżąco aktualizowana i uzupełniana o informacje o prowadzonych w stolicy remontach i związanych z nimi objazdach.
_ Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorem, kierującym zespołem koordynującym remonty stołecznych dróg. O wszystkich remontach jesteśmy powiadamiani z wyprzedzeniem _ - zapewnił Kamecki.

Koszt realizacji przedsięwzięcia to 1,15 mln zł, z czego połowa pochodzi ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, a połowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)