Weekend z Nawigacją Orange

Weekend z Nawigacją Orange

Weekend z Nawigacją Orange
Źródło zdjęć: © Orange
24.08.2012 15:12, aktualizacja: 27.08.2012 10:02

W czasie najbliższego weekendu klienci Orange będą mogli pobrać bezpłatną wersję inteligentnej nawigacji samochodowej oraz pieszej i korzystać z niej bez żadnych opłat przez 7 dni. Nawigacja Orange to najtańszy i najwygodniejszy sposób na szybkie znalezienie najlepszej drogi do celu.

Aby skorzystać z promocji, wystarczy w czasie najbliższego weekendu wysłać SMS o treści „W”. pod bezpłatny numer 80200 i zaczekać na SMS zwrotny zawierający link do pobrania aplikacji, za pomocą której Nawigacja Orange zostanie zainstalowana w telefonie. SMS-y można wysyłać od godziny 20.00, w piątek 24 sierpnia do godz. 23.59, w niedzielę 26 sierpnia 2012 roku.

Pobranie aplikacji przy wykorzystaniu przesłanego SMS-em linka jest bezpłatne. Klienci pobierający ją przez internet zapłacą jedynie za zainicjowanie transmisji danych, czyli równowartość jednej jednostki taryfikacyjnej dla połączeń z internetem (50kB). Po zainstalowaniu Nawigacji Orange, będzie można korzystać z niej bezpłatnie przez 7 dni od momentu aktywacji. Użytkownik nie będzie ponosił również kosztów transmisji danych związanej z jej używaniem.

Nawigacja Orange to usługa inteligentnej nawigacji GPS w telefonie komórkowym i smartfonie. Jedną z jej największych zalet jest wykorzystanie stale aktualizowanych map uwzględniających nowo wybudowane drogi czy objazdy oraz zaawansowanej technologii Community Traffic Online. Nawigacja na bieżąco pobiera, gromadzi i przetwarza dane o sytuacji na drogach - spowolnieniach ruchu, robotach drogowych, czy wypadkach. Dzięki temu system diagnozuje, gdzie i kiedy pojawiają się korki oraz gdzie i kiedy można poruszać się po drogach płynnie. Uwzględniając te dane wytycza optymalną trasę z pominięciem korków i miejsc, w których występują utrudnienia. W efekcie użytkownik korzystający z Nawigacji Orange dojeżdża do celu od 1. do 50% szybciej niż używając standardowej nawigacji.

Użytkownicy mogą korzystać z niej również do nawigacji pieszej oraz planowania i śledzenia przejazdów środkami komunikacji publicznej. Trasę podróży można prześledzić na mapie i zapoznać się z jej szczegółowym planem. Aplikacja informuje o numerach linii autobusowych i tramwajowych, kolejkach podmiejskich, z których można skorzystać, a także liczbie przystanków i przesiadek, czy cenach biletów. Funkcja nawigacji środkami komunikacji miejskiej jest już dostępna w większych miastach Polski.

Nawigację Orange można uruchomić na większości telefon komórkowych, wystarczy, że posiadają kolorowy wyświetlacz, wbudowany odbiornik GPS oraz umożliwiają współpracę z aplikacjami Java.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)