Okulary z wbudowaną nawigacją

Okulary z wbudowaną nawigacją

Okulary z wbudowaną nawigacją
04.08.2010 11:29, aktualizacja: 04.08.2010 15:38

Podczas targów Wireless Japan 2010 zespół z Nakajima Laboratory pochodząca z University of Electro-Communications zaprezentowała prototyp okularów z wbudowanym urządzeniem nawigacyjnym.

Podczas targów Wireless Japan 2010 zespół z Nakajima Laboratory pochodzący z University of Electro-Communications zaprezentował prototyp okularów z wbudowanym urządzeniem nawigacyjnym.

Idea, która stoi za opracowaniem Wearable Personal Navigation System (bo tak nazywa się prototyp) jest prosta - stworzyć bezpieczną nawigację dla pieszych. W odróżnieniu od standardowych urządzeń, nawigacyjne okulary nie wymagają ciągłego zerkania na ekran. Wszystko dzieje się dzięki wbudowanym w różnych miejscach oprawek diodom LED. Zapalają się one w polu widzenia użytkownika, sygnalizując, w którą stronę musi iść by dotrzeć do ustalonego celu. Dzięki temu rozwiązaniu można równocześnie rozglądać się i panować nad wyznaczoną przez nawigację trasą.

Obraz

Oprawki zawierają baterię, mikrokontroler, diody LED, a także czujnik kierunku. Najpierw wprowadza się cel, wtedy czujnik GPS wykrywa aktualną pozycję, a czujnik kierunku wykrywa, w którą stronę ustawiony jest użytkownik. Dalej odpowiednie wyświetlanie diod LED prowadzi –. jak wskazują testy zespołu Nakajima Lab – bezpiecznie do celu.

_ (Michał Nowakowski) _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)