Kurtka z wbudowaną nawigacją GPS

Kurtka z wbudowaną nawigacją GPS

Kurtka z wbudowaną nawigacją GPS
Źródło zdjęć: © Lokalizacja.info
14.11.2014 11:31

Kurtka, która może pełnić rolę nawigacji? Oto ciekawy projekt Navigate Paris: odzieży, której rękawy wskażą kierunek a wbudowany wibrator zasygnalizuje odpowiedni manewr.

Oto kurtka nawigacyjna. Brzmi dziwnie? Cóż, trzeba będzie przywyknąć do nowych kategorii produktów. Produktów z kategorii umownie nazywanej „wearable device”. - osobistej elektroniki noszonej na sobie. Z dnia na dzień będzie ich coraz więcej.

Na początek kurtka przyda się do poruszania się po trzech miastach. Na liście znajdują się znane metropolie: Paryż, Nowy Jork i Sydney. A jak wskaże kierunek? Dzięki odpowiednio oznakowanym rękawom. Wszyto w nie taśmy LED, które sukcesywnie włączają się w chwili zbliżania się do miejsca skrętu. Oczywiście po tej stronie w którą będziemy skręcać. W miarę zbliżania się do miejsca zmiany kierunku będą się włączać kolejne diody. Dla ułatwienia: w chwili skrętu dodatkowo uaktywni się funkcja wibracji, by nie przeoczyć miejsca manewru.

A jak zaprogramować odpowiednie miejsce docelowe? Potrzebna jest aplikacja w smartfonie, by wyszukać cel lub wybrać dane miejsce bezpośrednio z mapy. Potem pozostaje przesłać cel do kurtki i wybrać się w podróż. Niekoniecznie pieszo. Kurtka została dostosowana także do przemieszczania się szybszym środkiem transportu: także rowerem.

Polecamy na stronach Lokalizacja.info: Eksperci HERE, Google i NaviExpert na jednej konferencji

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)