Waran z Komodo - nowa przeglądarka na bazie Chrome

Waran z Komodo - nowa przeglądarka na bazie Chrome

Waran z Komodo - nowa przeglądarka na bazie Chrome
Źródło zdjęć: © Comodo
18.02.2010 10:30, aktualizacja: 18.02.2010 12:03

Firma Comodo, znana do tej pory dzięki swoim aplikacjom zabezpieczającym komputer, udostępniła właśnie przeglądarkę internetową. Program nosi nazwę Comodo Dragon (czyli w dosłownym tłumaczeniu - waran z Komodo). Stworzony został na bazie przeglądarki Google Chrome, jednak wg producenta, oferuje wyższy poziom bezpieczeństwa.

Comodo podkreśla, że współczesny użytkownik Internetu potrzebuje czegoś więcej niż przeglądarki szybkiej i stabilnej. Skala komunikacji, następującej za pośrednictwem Sieci i ilość informacji przesyłanych tą drogą wymagają użycia aplikacji, która zapewni użytkownikowi maksymalne bezpieczeństwo.

Dlatego też powstał Comodo Dragon, stworzony na bazie Chrome'a i wykorzystujący ten sam silnik renderujący, WebKit. Jak przekonuje producent, aplikacja charakteryzuje się funkcjami zapewniającymi lepszą ochronę prywatności użytkownika; korzysta też z technologii weryfikacji domen i identyfikacji certyfikatów SSL, a w trybie "Incognito" blokuje pliki cookies.

Dragon, chociaż stworzony na bazie przeglądarki Google, nie obsługuje dodatków dla Chrome'a. Można w nim co najwyżej zainstalować motywy graficzne.

Program dostępny jest w wersji dla systemów Windows XP, Vista i 7.

Więcej informacji: Comodo

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)