Nowa mobilna przeglądarka dla komórek - Digia

Nowa mobilna przeglądarka dla komórek - Digia

Nowa mobilna przeglądarka dla komórek - Digia
Źródło zdjęć: © Digia
09.10.2008 17:47, aktualizacja: 09.10.2008 19:49

Użytkownicy telefonów z dotykowym interfejsem UIQ 3 do tej pory mogli czuć się zaniedbywanymi przez producentów przeglądarek internetowych. Bardzo stara wersja Opery Mobile, bez możliwości aktualizacji, skazywała nas na Operę Mini - dobrą przeglądarkę, choć nie pozbawioną wad. Teraz do dyspozycji mamy jeszcze Digię.

Warto nadmienić, że przeglądarka obsługuje tylko i wyłącznie dotykowy wariant UIQ - nie zadziała na Motorolach Z8 czy Z10. Interfejs przeglądarki oparto o gesty - podobnie jak w przypadku Safari w telefonach Apple’a.

Przeglądarka jest w pełni obsługiwana przy pomocy palców, posiada tryb automatycznej pracy pełnoekranowej, z chowającymi się belkami funkcyjnymi, dostępny jest tryb panoramiczny. Do dyspozycji dostajemy też czteropoziomowy zoom, automatyczne uzupełnianie adresów czy zorganizowany w katalogi system zarządzania linkami do ulubionych stron.

Obraz
© (fot. Digia)

Strony wyświetlane w układzie znanym z komputerów, przeglądarka obsługuje AJAX-y, pluginy Netscape’a czy strumieniowe audio (wav, mp3 i midi). Zabrakło pełnej obsługi Flash-a.

Przeglądarka zgodna jest z następującymi modelami telefonów: Sony Ericsson G900, Sony Ericsson G700, Sony Ericsson W960i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson P990i, Sony Ericsson W950i i Sony Ericsson M600i.

Program dostępny jest na stronie producenta, w cenie 8 euro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)