Przeglądarka Chrome 10 jest gotowa

Przeglądarka Chrome 10 jest gotowa
Źródło zdjęć: © Google

09.03.2011 12:21, aktual.: 09.03.2011 14:12

Niespełna trzy tygodnie po ukazaniu się wydania beta przeglądarki Chrome 10 firma Google opublikowała ostateczną wersję swojego produktu.

Za sprawą lepszego przetwarzania JavaScriptu Chrome 10 powinien być jeszcze szybszy od poprzednika. Dzięki temu "nawet najbardziej złożone aplikacje webowe" będą teraz działać płynniej w oknie przeglądarki - obiecuje Google w oficjalnym blogu. Oprogramowanie przygotowano w wariantach dla Windows, Linuksa i Mac OS-a X. Do dyspozycji mamy zwykły instalator oraz w automatycznie pobieraną aktualizację.

Obraz
© (fot. heise-online.pl)

Najświeższy Chrome zawiera nowe menu Preferencje, wyświetlane w osobnej karcie i zawierające wyszukiwarkę funkcji. Oprócz zakładek, rozszerzeń i ustawień Chrome 10 pozwala teraz również synchronizować loginy i hasła zapisane na różnych komputerach. Dane te można zabezpieczyć osobnym hasłem. W windowsowej wersji przeglądarki aplikacje Flasha działają teraz w piaskownicy, co zapewnia dodatkową ochronę przed złośliwym kodem. Ponadto w tym wydaniu Chrome'a naprawiono kilka błędów, które wyszczególniono w rejestrze zmian.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)