VIA przedstawia Edukacyjny PC dla Południowej Afryki

11.07.2007 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiciele firmy VIA poinformowali o rozpoczęciu sprzedaży nowego komputera PC przeznaczonego na południowoafrykański rynek edukacyjny. Urządzenie bazuje na procesorze VIA C7-D ( 1,5 GHz ) i produkowane jest przez firmę Mecer.

Mecer Education PC charakteryzuje się niewielkim apetytem na energię, co na tym specyficznym rynku jest dosyć istotne. Urządzenie bazuje na charakteryzującym się niewielkim poborem mocy procesorze VIA C7-D pracującym z częstotliwością 1,5 GHz oraz na chipsecie VIA CN700 + VIA VT8237R+. Oferuje zintegrowany układ graficzny VIA UniChrome Pro II ( sprzętowy dekoder MPEG-2 ) oraz możliwość skorzystania maksymalnie z 2 GB pamięci DDRII 400/533. Produkt pracuje z 3,5-calowymi dyskami twardymi IDE/SATA i sprzedawany jest wraz z myszką oraz klawiaturą. Klient może wybierać pomiędzy napędem CD lub DVD.

W informacji prasowej - http://www.via.com.tw/en/resources/pressroom/pressrelease.jsp?press_release_no=1367 można przeczytać, że nowy komputer, który jest dostępny w asortymencie głównych sprzedawców detalicznych w Południowej Afryce, jest kompatybilny z wieloma systemami operacyjnymi, włączając Microsoft Windows XP Starter Edition.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)