CES 2012: Razer przedstawia koncept gamingowego tabletu PC - Project Fiona

CES 2012: Razer przedstawia koncept gamingowego tabletu PC - Project Fiona

CES 2012: Razer przedstawia koncept gamingowego tabletu PC - Project Fiona
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.01.2012 15:32, aktualizacja: 11.01.2012 16:21

Razer przedstawił swój najnowszy koncept Projekt Fiona - tablet skierowany specjalnie do graczy PC. W odróżnieniu od innych tabletów nadających się jedynie do grania w casualowe produkcje, Projekt Fiona pozwoli uruchomić współczesne, hi-endowe gry, znane z komputerów PC. Nowy koncept Razera ofertuje także intuicyjny system sterowania, który powoduje, że granie będzie przyjemne tak samo jak na klasycznym PC.

Ścisła współpraca Razer oraz Intel pozwoliła stworzyć koncept w oparciu o procesor Intel Core i7 trzeciej generacji. W efekcie, Projekt Fiona to urządzenie bliskie wydajnością komputerom PC, jednocześnie posiadające formę umożliwiającą swobodny transport i łatwą obsługę.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Projekt Fiona nie wymaga tworzenia nowego systemu aplikacji. Zamiast tego korzysta z obecnych na rynku i sprawdzonych rozwiązań. Współczesne gry PC zostaną uruchomione w pełnej okazałości i bez konieczności portowania, czy dodatkowej optymalizacji.

Projekt Fiona to najbardziej wydajne procesory zamknięte w przenośnej obudowie tabletu. Koniec z koniecznością zabawy z mini grami przeznaczonymi wyłącznie na platformy mobilne! Projekt Fiona pozwoli uruchomić pełnoprawne, hardkorowe gry PC, o których producenci tabletów nawet bali się pomyśleć!

Za nowoczesnym, hybrydowym interfejsem Projektu Fiona stoją wielokrotnie nagradzani specjaliści Razera od interfejsów i ergonomii. Wyposażony w 2 zintegrowane kontrolery z precyzyjnymi analogami, Projekt Fiona z łatwością uruchomi gry wspierające gamepady.

Obok profesjonalnych kontrolerów, Projekt Fiona jest wyposażony w wyjątkowo precyzyjny akcelerometr oraz czuły ekran dotykowy, obsługujący gesty wykonywane wieloma palcami. Projekt Fiona to zupełnie nowe możliwości dla producentów gier, którzy będą mogli wykorzystać wszystkie możliwości oferowane przez innowacyjny, hybrydowy system sterowania. Urządzenie jest dopasowane zarówno do współczesnych gier PC, jak również tych zoptymalizowanych do współpracy z ekranem dotykowym.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Producenci którzy w przyszłości podejmą pracę nad grami dla Projektu Fiona, nie będą skazani na kontrolery umieszczone na bokach urządzenia. Do obsługi funkcji gier będą mogli wykorzystać również zaawansowany ekran dotykowy.

Aby dodatkowo zwiększyć doświadczenia płynące z grania za pomocą Fiony, każdy z bocznych kontrolerów zapewnia precyzyjne wibracje, które doskonale oddadzą sytuacje w grze. Każdy strzał i eksplozja będą dokładnie wyczuwalne –. dzięki temu gracze wczują się jeszcze bardziej w swoje ulubione gry.

Specjaliści THX Ltd., znani z pracy z najbardziej innowacyjnymi dostawcami sprzętu audio i wideo, przyznają, że tablety mają olbrzymi potencjał w dziedzinie gier.

Szacowana cena finalnego produktu nie przekroczy 1000$. Premiera przewidziana jest na czwarty kwartał 201. r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)