Bloomberg: Sony zamierza sprzedać dział komputerów PC

Bloomberg: Sony zamierza sprzedać dział komputerów PC

Bloomberg: Sony zamierza sprzedać dział komputerów PC
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.02.2014 12:00

Sony porzuci rynek PC-tów? Jak poinformowała agencja Bloomberg – japońska firma rozważa sprzedaż pionu odpowiedzialnego za rozwój i produkcję komputerów osobistych. Co ciekawe, wliczając w to także całą rodzinę laptopów Vaio.

Zgodnie z doniesieniami agencji, szczegóły ewentualnej transakcji (której stroną może być także chińskie Lenovo)
zostaną ujawnione w najbliższym czasie, a sam dział prawdopodobnie zostanie sprzedany za kwotę oscylującą w granicach 40. milionów dolarów. Przy okazji ujawnienia nowego właściciela PC-towego pionu Sony, firma ma przedstawić raport podsumowujący jej trzeci kwartał w bieżącym roku podatkowym (kończącym się zresztą w marcu). Według Bloomberga, Japończycy spodziewają się około 30 milionów jenów zysku. Bywało lepiej.

Biorąc pod uwagę, iż Sony już dawno przerzuciło swoją uwagę na rynek urządzeń mobilnych i konsol, decyzja o odsprzedaniu działu PC nie może nas przesadnie dziwić. Tym bardziej, że zgodnie z najróżniejszymi raportami analityków, w 201. roku do sklepów trafiło nawet 10 proc. mniej komputerów tego typu niż w roku 2012. Japońska firma na razie nie wygłosiła żadnego komentarza w tej sprawie.

Do jutra jednak wszystko będzie już jasne.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)