Usterka w Windows 7. To może drogo kosztować Microsoft

Usterka w Windows 7. To może drogo kosztować Microsoft

Usterka w Windows 7. To może drogo kosztować Microsoft
Źródło zdjęć: © chip.pl
01.03.2013 15:15, aktualizacja: 01.03.2013 15:35

Microsoft, na mocy prawa europejskiego, został zmuszony do implementacji ekranu wyboru przeglądarek w systemach Windows i promowania produktów konkurencji. Ekran ten jednak, po aktualizacji systemu, przestał się pojawiać.

Unia Europejska nakazała firmie Microsoft implementację mechanizmu ekranu wyboru przeglądarek. Po pierwszym uruchomieniu nowo zakupionego komputera z Windows lub po świeżej instalacji tego systemu operacyjnego, musi on wyświetlić planszę z najpopularniejszymi na rynku przeglądarkami internetowymi, tak, by użytkownik zapoznał się z produktami konkurencji i ewentualnie któryś wybrał.

Pojawił się jednak pewien problem. Komputery z jedną konkretną wersją Windows (a dokładniej: Windows 7 z preinstalowanym dodatkiem Service Pack 1. owego ekranu, na skutek usterki (jak twierdzi Microsoft), nie wyświetlały. Czy zostaną wyciągnięte z tego tytułu jakieś konsekwencje?

Wygląda na to, że tak. Unia Europejska, według informacji jakie podała agencja Reuters, ma zdecydować do końca marca na temat szczegółów kary dla Microsoftu. Źródła donoszą, że ma ona być „dotkliwa”.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Lumia 920 kontra Galaxy S III"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (104)