Microsoft rezygnuje z Windows 7 E

Microsoft rezygnuje z Windows 7 E
Źródło zdjęć: © Microsoft

02.08.2009 10:30, aktual.: 03.08.2009 15:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft poinformował, że rezygnuje z planów sprzedaży na rynku europejskim systemu Windows 7 pozbawionego przeglądarki internetowej.

W czerwcu informowaliśmy, że Microsoft biorąc pod uwagę stanowisko Komisji Europejskiej, zdecydował się na wydanie pozbawionej IE europejskiej edycji swojego najnowszego systemu operacyjnego - Windows 7 E.

Pod koniec lipca gigant z Redmond złożył KE interesującą propozycję. Zgodnie z nią miałby sprzedawać w Europie "siódemkę" pozwalającą podczas instalacji na wybór konkurencyjnych przeglądarek i wyłączenie IE. Poinformował również, że do czasu wydania decyzji przez KE będzie dostarczał do producentów komputerów europejską wersję systemu (Windows 7 E).

Z ostatniego oświadczenia Microsoftu wynika jednak, że zmienił on zdanie na temat Windows 7 E. Firma postanowiła bowiem zrezygnować z jego wydania uginając się pod naciskiem ze strony producentów OEM, którym nie podobała się perspektywa przeinstalowywania systemu, gdyby KE zaakceptowała propozycję dotyczącą edycji z "oknem wyboru".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także