Microsoft: użytkownicy Windows 7 wybiorą 64-bity

Microsoft: użytkownicy Windows 7 wybiorą 64‑bity

Microsoft: użytkownicy Windows 7 wybiorą 64-bity
23.01.2009 18:30, aktualizacja: 26.01.2009 09:38

Według danych z grudnia ubiegłego roku, 25% wszystkich instalacji systemu Windows Vista w Stanach Zjednoczonych była 64-bitowa. Teraz, kilka tygodni po opublikowaniu bety Windows 7, Microsoft ogłosił, że jego najnowszy system znacznie przyspieszy ten proces. Większość użytkowników W7 ma już korzystać z 64-bitowej wersji systemu.

Jon DeVaan, wiceprezes dywizji Windows w Microsofcie, stwierdził ostatnio, że firma jest przekonana, iż Windows 7 ostatecznie przypieczętuje zaadaptowanie przez użytkowników 64-bitowej wersji systemu.

DeVaan twierdzi, że kiedy Windows 7 pojawi się na rynku, większość oferowanych w sklepach komputerów będzie już wyposażona w co najmniej 4GB pamięci RAM. Dodał, że już teraz widać znaczny spadek cen pamięci oraz niektóre poważne inicjatywy producentów do poprawienia jej wydajności.

Aby wydajnie korzystać z więcej niż 3-3,5 RAM, użytkownik musi korzystać z 64-bitowej wersji Windows. Wersja 32-bitowa i tak nie wykorzystuje większej ilości pamięci operacyjnej.

Wniosek? Klienci nie będą chcieli kupować systemów 32-bitowych dla najnowszych maszyn, bo i tak wymagałoby to później przeinstalowania na wersję 64-bitową. Jeśli doliczymy do tego wspomnianą wcześniej obniżkę cen RAMu oraz fakt, że większość zestawów "procesorów nowej generacji" Core i7 również korzysta z OS 64-bitowego, to możemy dojść do wniosku, że faktycznie Microsoft ma sporo racji co do możliwej rewolucji w tej gałęzi.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)