USA i Rosja razem dla bezpieczeństwa na drogach

USA i Rosja razem dla bezpieczeństwa na drogach

21.05.2010 22:46, aktual.: 24.05.2010 09:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stany Zjednoczone i Rosja rozpoczęły wspólną kampanię, która ma na celu uświadomienie kierowcom niebezpieczeństw płynących z korzystania z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu.

Stany Zjednoczone i Rosja rozpoczęły wspólną kampanię, która ma na celu uświadomienie kierowcom niebezpieczeństw płynących z korzystania z telefonu komórkowego - głównie pisania wiadomości - podczas prowadzenia samochodu.

Ogłoszenie rozpoczęcia wspólnej kampanii Stanów Zjednoczonych i Rosji miało miejsce w siedzibie głównej ONZ w Nowym Jorku. Docelowo program ma mieć zasięg globalny.

Minister Transportu USA, Ray LaHood, powiedział, że każde spojrzenie na telefon podczas pisania wiadomości gdy kierujemy samochodem powoduje oderwanie wzroku od drogi średnio na 4 sekundy. W tym czasie pojazd może przebyć około 110 metrów.

Rosyjski ambasador, Vitaly Churkin, stwierdził natomiast, że ma nadzieję, że nowa kampania trafi do mediów i rozpocznie globalną dyskusję na temat korzystania z telefonu podczas prowadzenia pojazdu i niebezpieczeństw z tego wynikających.

Dodatkowo szef ONZ, Ban Ki-moon, zapowiedział wprowadzenie nowych przepisów zakazujących pracownikom Organizacji pisania wiadomości tekstowych podczas prowadzenia służbowych pojazdów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)