TotalBackup - archiwizacja danych przez internet

TotalBackup - archiwizacja danych przez internet

21.10.2008 14:30, aktual.: 21.10.2008 15:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

BackupAgent to pierwsza zachodnia firma świadcząca usługi
backupu online, która oficjalnie będzie działać w Polsce. Na naszym
rynku brakowało do tej pory takich rozwiązań

*BackupAgent to pierwsza zachodnia firma świadcząca usługi backupu online, która oficjalnie będzie działać w Polsce. Na naszym rynku brakowało do tej pory takich rozwiązań. *
Zasada działania TotalBackup jest prosta. Za pomocą dostarczonego oprogramowania, automatycznie archiwizowane są najważniejsze informacje. Zapisywane są w profesjonalnym centrum danych Data Center Beyond, uznawanym za najnowocześniejszy tego typu ośrodek w Polsce. W przypadku awarii lub kradzieży komputera dane mogą zostać w każdej chwili odtworzone i skopiowane na dowolny komputer. Pliki są dostępne z poziomu każdej przeglądarki internetowej, ale wyłącznie dla osób posiadających specjalny klucz szyfrujący.

Domyślnie archiwizowane są pliki poczty elektronicznej, Pulpit oraz folder Moje dokumenty, ale użytkownik sam może zdecydować, które informacje są dla niego szczególnie istotne. Pierwsza archiwizacja zabiera w zależności od wielkości danych – od kilku do kilkunastu godzin.

Potem Total Backup działa w tle i automatycznie archiwizuje wskazane przez użytkownika dane, utworzone, zgodnie z ustalonym harmonogramem, od czasu ostatniej archiwizacji. Jak przekonują przedstawiciele firmy Vercom, właśnie prostota i automatyzm działania są jedną z największych zalet usługi. – TotalBackup to typowa usługa typu „uruchom i zapomnij”, wszystkie skomplikowane działania związane z archiwizacją danych TotalBackup wykona sam, bez naszej ingerencji. A dzięki temu, że nasze serwery zlokalizowane są w Polsce, transfer danych jest szybszy w porównaniu do podobnych, zachodnich rozwiązań.

Totalbackup zapewnia wielowarstwowe bezpieczeństwo archiwizowanych informacji, zarówno na poziomie infrastruktury technicznej, jak i przesyłu (szyfrowane połączenie SSL) oraz przechowywania danych (specjalny, znany tylko włascicielowi konta klucz szyfrujący, algorytm Encryption Standard 128 lub 256). Bez klucza szyfrującego odtworzenie zarchiwizowanych danych jest niemożliwe.

Proponowana przez Vercom cena usługi jest uzależniona od ilości danych jaką użytkownik zdecyduje się zarchiwizować. Rozwiązanie jest jednak tańsze w porównaniu z archiwizacją danych na taśmach czy płytach DVD. Miesięczny abonament wynosi już 19.95 zł a każdy dodatkowy 1GB powierzchni serwerowej kosztuje jednynie 1 zł. Przy tym nie są wymagane nakłady na urządzenia, sprzęt czy oprogramowanie.

Total Backup będzie dostępny zarówno dla osób pracujących w środowisku Windows jak i Mac OS X oraz Linux.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także