Nowy program do odzyskiwania danych

Nowy program do odzyskiwania danych

Nowy program do odzyskiwania danych
Źródło zdjęć: © IDG
09.02.2009 11:29

100 milionów użytkowników programu Microsoft Office SharePoint Server nie musi już obawiać się utraty zapisanych na nim danych. Inżynierowie firmy Kroll Ontrack stworzyli Ontrack PowerControls 5.1 dla SharePoint – najnowsze na świecie narzędzie, które pozwoli na sprawne i efektywne odzyskanie utraconych plików z popularnej głównie w biznesie aplikacji Microsoft.

Microsoft SharePoint to zbudowana na bazie stron www platforma, która usprawnia pracę osób działających w zespołach firmowych lub prywatnych. Działając w środowisku intranetu (wewnętrznej sieci), pozwala ona na tworzenie list, bibliotek dokumentów, stron do pracy grupowej oraz zarządzenie uprawnieniami do ich dostępu, przy jednoczesnym pełnym zintegrowaniu z pakietem Microsoft Office.

- Nasze najnowsze narzędzie umożliwia administratorom IT bardzo łatwe i, co istotne w przypadku środowiska SharePoint, szybkie odzyskanie informacji, które często mogą być kluczowe dla firmy. Utrata danych z wykorzystywanej do zarządzania treścią przedsiębiorstwa aplikacji wiąże się bowiem z ryzykiem wstrzymania działań firmy, to natomiast może prowadzić do poważnych strat finansowych, wynoszących w przypadku polskich przedsiębiorców nawet 0,5 mln zł dziennie –. mówi Paweł Odor, główny specjalista Kroll Ontrack w Polsce.

Korzyści, jakie uzyskują użytkownicy Ontrack PowerControls 5.1 dla programu SharePoint, to m.in.:

• Minimalizowanie czasu odtwarzania indywidualnego dokumentu, wybranego elementu, załącznika, listy, folderu lub biblioteki. Dzięki temu administrator nie jest zmuszony do przeprowadzenia pełnego odtwarzania całej zawartości serwera, aby dotrzeć do potrzebnych elementów.

• Przyspieszenie procesu odtwarzania informacji i obniżenie jego kosztu. Ontrack PowerControls dla SharePoint pozwala użytkownikowi na odtworzenie danych bezpośrednio na serwer produkcyjny do dotychczasowej lub nowozdefiniowanej lokacji. Można również odtworzyć dane bezpośrednio do systemu plików. Pozwala to na uniknięcie użycia kosztownego, dodatkowego serwera odzyskującego dane i dodatkowych kroków wymaganych do osobnego importowania stron na serwer SharePoint.

• Skrócenie do minimum czasu wyszukiwania danych spełniających zdefiniowane kryteria. Dzięki zaawansowanym funkcjom wyszukiwania, administrator może przeszukać zawartość całej bazy informacji na podstawie zdefiniowanych słów kluczowych, tematów, dat i czasów, wybranych użytkowników, metadanych plików i informacji w załącznikach.

• Zachowanie integralności danych z lokalizacji źródłowej i docelowej na serwerze SharePoint. Ontrack PowerControls dla SharePoint zachowuje oryginalne metadane dla danych źródłowych i docelowych . Na danych źródłowych przeprowadzane są tylko operacje w trybie tylko do odczytu. Metadane w lokalizacji docelowej nie są zmieniane.

• Obniżenie kosztu odtwarzania utraconych elementów w środowisku SharePoint. Odtwarzanie danych z kopii zapasowych nie wymaga użycia kosztownego serwera odzyskiwania ani dodatkowego oprogramowania do zarządzania kopiami bezpieczeństwa. Użycie PowerControls dla SharePoint pozwala zachować obecny sposób tworzenia kopii zapasowych.

Nowe narzędzie Kroll Ontrack będzie szczególnie przydatne dla firm, które w swej strategii realizują politykę bezpieczeństwa danych. Korzystać z niego mogą jednak także prywatni użytkownicy, którzy wykorzystują rozwiązanie SharePoint w codziennej komunikacji wewnętrznej. Cena programu Ontrack PowerControls dla Microsoft SharePoint 2007 wynosi 1999 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)