Nowe pamięci Kingston z szyfrowaniem danych

Nowe pamięci Kingston z szyfrowaniem danych
Źródło zdjęć: © Kingston

17.11.2009 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Europejski oddział Kingston Technology poinformował dzisiaj o wprowadzeniu na rynek nowych pamięci Kingston DataTraveler Locker+. Produkt wyposażony został w sprzętowe szyfrowanie danych i z pewnością zainteresuje firmy chcące skutecznie chronić przenoszone dane, bez angażowania nadmiernych środków finansowych

"W dzisiejszych czasach, gdy budżety działów IT dramatycznie się kurczą, nasze nowe pamięci stanowią idealne i niezbyt drogie rozwiązanie problemów związanych z bezpieczeństwem przenoszonych danych", powiedział Paweł Śmigielski, Dyrektor Regionalny na Europę Środkową i Wschodnią w Kingston Technology. "DataTraveler Locker+ szyfruje sprzętowo 10. procent przechowywanych danych, zaś jego cena została ustalona na takim poziomie, aby mogły sobie na niego pozwolić firmy poszukujące skutecznego zabezpieczenia przenoszonych danych oraz dysponujące niewielkim budżetem”.

Obraz
© (fot. Kingston)

Kingston DataTraveler Locker+ sprzętowo zabezpiecza przenoszone dane 256-bitowym kluczem AES, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania lub dostępu z poziomu administratora systemu. Pamięci DataTraveler Locker+ dostępne są w wersjach o pojemności 4 GB, 8 GB, 1. GB oraz 32 GB oraz objęte są 5-letnią gwarancją i wsparciem technicznym producenta.

Firmy, które chciałyby w pamięciach ustawić dwa obszary - szyfrowany i publiczny - mogą wybrać podstawową wersję pamięci DataTraveler Locker, z dołączonym oprogramowaniem dzielącym pamięć na strefę szyfrowaną i strefę o swobodnym dostępie. W ofercie firmy Kingston znajdują się również pamięci DataTraveler Vault - Privacy Edition, także wyposażone w układy sprzętowego szyfrowania danych oraz spełniające rządowe wymogi, co do kryptograficznej i fizycznej ochrony danych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)