Internet Explorer 8 strażnikiem prywatności

Internet Explorer 8 strażnikiem prywatności

Internet Explorer 8 strażnikiem prywatności
Źródło zdjęć: © Microsoft
26.08.2008 17:30, aktualizacja: 26.08.2008 22:31

W obliczu zbliżającej się premiery drugiej wersji beta przeglądarki internetowej Internet Explorer 8, która według wstępnych informacji zapowiadana jest na koniec tego tygodnia, Microsoft uchyla rąbka tajemnicy, informując bardziej szczegółowo o nowych funkcjach programu dotyczących prywatności. Zdaniem przedstawicieli koncernu z Redmond, Internet Explorer 8 daje użytkownikom większą kontrolę nad przepływem informacji osobistych podczas surfowania w Sieci.

*W obliczu zbliżającej się premiery drugiej wersji beta przeglądarki internetowej Internet Explorer 8, która według wstępnych informacji zapowiadana jest na koniec tego tygodnia, Microsoft uchyla rąbka tajemnicy, informując bardziej szczegółowo o nowych funkcjach programu dotyczących prywatności. Zdaniem przedstawicieli koncernu z Redmond, Internet Explorer 8 daje użytkownikom większą kontrolę nad przepływem informacji osobistych podczas surfowania w Sieci. *
Pierwsza z nowych funkcji dotyczących zachowania prywatności podczas surfowania w Sieci to InPrivate Browsing, okrzyknięta jakiś czas temu przez społeczność internautów mianem "trybu porno", ze względu na jedno z sugerowanych zastosowań. Użytkownik, który chce skorzystać z InPrivate Browsing uruchamia osobne, dedykowane dla tej funkcji okno przeglądarki. Po zakończeniu surfowania i zamknięciu tego okna, wszelkie pozostałości po jego aktywności, takie jak pliki cookies, adresy URL, zapytania w wyszukiwarkach, tymczasowe pliki internetowe oraz dane wprowadzane do formularzy nie są przez Internet Explorera 8 zapisywane.Druga z funkcji o nazwie Delete Browsing History, jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za proces kasowania z pamięci historii odwiedzanych stron WWW. Jednak w przeciwieństwie do dotychczasowego rozwiązania stosowanego w poprzednich wersjach przeglądarki internetowej, możliwe będzie zachowanie plików cookies oraz internetowych plików tymczasowych. Pociąga to jednak za sobą konieczność dodania takich
stron WWW do listy ulubionych. Tylko wtedy możliwe będzie skorzystanie z opcji o nazwie Preserve favorite website data znajdującej się w ustawieniach funkcji Delete Browsing History.

Obraz

Dodatkowe podniesienie poziomu prywatności podczas korzystania z przeglądarki internetowej Internet Explorer 8 zapewni również funkcja o nazwie InPrivate Blocking. Będzie ona w stanie powstrzymać specjalne skrypty JavaScript umieszczone w kodach stron WWW, których zadaniem jest kolekcjonowanie informacji o użytkowniku odwiedzającym różne witryny internetowe. Funkcja automatycznie zablokuje kolekcjonowanie danych, jeśli ten sam skrypt zbierze informacje o więcej niż dziesięciu odwiedzonych przez użytkownika stronach WWW. Oczywiście, użytkownik może manualnie kontrolować działanie InPrivate Blocking i samemu ustalać zakres informacji, jakimi chce się dzielić.

Według ostatnich doniesień, udostępnienie Internet Explorera 8 beta 2 planowane jest na koniec tego tygodnia ( 28 sierpnia ), zaś premierę finalnej wersji nowej odsłony przeglądarki internetowej Microsoftu przewidziano na listopad.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)