Toshiba CEVO-Engine - silnik dla nowych telewizorów

Toshiba CEVO-Engine - silnik dla nowych telewizorów

Toshiba CEVO-Engine - silnik dla nowych telewizorów
Źródło zdjęć: © Toshiba
07.09.2010 13:12, aktualizacja: 09.09.2010 13:44

Toshiba wprowadza na europejski rynek nową platformę multiprocesorową, która będzie stosowana w telewizorach. CEVO-Engine zapewnia wysoką jakość obrazu, rozbudowane możliwości związane z przetwarzaniem obrazu 3D czy dostępem do treści internetowych

Pierwszym urządzeniem korzystającym z silnika CEVO-Engine jest telewizor Toshiba 55ZL1. W nowym telewizorze CEVO-Engine zapewnia obsługę matrycy o wysokiej jasności MEGA LED podświetlanej diodami LED rozplanowanymi w 512 segmentach, które mogą być indywidualnie wygaszane. Telewizor został zaprojektowany we współpracy ze studiem JACOB JENSEN DESIGN, co zaowocowało połączeniem technologii, atrakcyjnego wyglądu i użyteczności.

Aby zrekompensować spadek jasności obrazu wynikający ze stosowania okularów z aktywną przesłoną wymaganych do oglądania obrazu 3D, w najnowszych telewizorach Toshiba zastosowano funkcję Intelligent 3D. W momencie wykrycia sygnału 3. automatycznie optymalizowana jest jasność obrazu i reprodukcja kolorów. Dodatkowo Toshiba udoskonaliła ceniony za pracę w trybie 2D system Resolution+. Jako, że cyfrowa telewizja daje sygnał 3D słabszej jakości, rozdzielczość i ostrość tak wyświetlanych obrazów 3D jest niższa niż np. filmów z dysków Blu-ray 3D. Wykorzystując zaawansowane algorytmy, 3D Resolution+ analizuje każdy z pojedynczych obrazów i pozwala uzyskać wyraźniejsze detale krawędzi oraz tekstur czyniąc to praktycznie w czasie rzeczywistym i wyświetlając telewizyjny sygnał 3D o jakości zbliżonej do Full HD z płyt Blu-ray 3D.

Obraz
© (fot. Toshiba)

W nowych produktach zastosowano także zaawansowaną konwersję 2. do 3D. Przechwytywany obraz 2D poddany zostaje analizie pod względem kompozycji i ruchu, a następnie zachowując naturalność i szczegółowość, przetwarzany jest do postaci 3D. Aby poradzić sobie z obsługą zaawansowanych algorytmów, CEVO-Engine posiada jednostkę obliczeniową oddelegowaną wyłącznie na potrzeby konwersji obrazów 2D do 3D.

Nowy silnik Toshiba zapewnia obsługę Hybrid broadcast broadband TV (HbbTV). Ten europejski standard pozwala urządzeniom na równoczesne wyświetlanie obrazu telewizyjnego i powiązanych z nim treści pobieranych z internetu. Dodatkowo istnieje możliwość dostępu do sieci bezpośrednio z poziomu telewizora.

Dzięki połączeniu telewizora z usługami portalu Toshiba Places możliwy jest dostęp do wielu usług dodatkowych, takich jak współdzielenie, przechowywanie czy kupowanie treści multimedialnych lub aplikacji.

W telewizorze 55ZL1 debiutuje funkcja poprawy płynności obrazu Active Vision M400HD. Jest to technologia dodająca do każdej klatki źródłowej 15. dodatkowych klatek generowanych przez silnik CEVO-Engine. Procesowi temu towarzyszy technologia skanowania podświetlenia matrycy, co w rezultacie skutkuje osiągnięciem sekwencji klatek 400 Hz. Rezultat to wyraźna poprawa ostrości obrazu ruchomego.

Model z 55ZL1 z ekranem o przekątnej 55 cali pojawi się na rynku europejskim na początku 2011 roku w sugerowanej cenie detalicznej poniżej 5000 EUR.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)