Zgoda UOKiK dla produkcji telewizorów LCD

Zgoda UOKiK dla produkcji telewizorów LCD

Zgoda UOKiK dla produkcji telewizorów LCD
Źródło zdjęć: © jupiterimages
04.05.2011 15:25

Firmy LG Display i Top Victory Investments mogą produkować telewizory LCD w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem - poinformował w środę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK uznał, że utworzenie wspólnego przedsięwzięcia nie zagrozi konkurencji

Jak podał Urząd, LG Display produkuje panele TFT-LCD stosowane głównie w odbiornikach telewizyjnych, notebookach, komputerach i monitorach. Z kolei Top Victory Investements zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą monitorów do komputerów stacjonarnych i telewizorów LCD.

Obraz
© (fot. Jupiter Images)

W wyniku koncentracji zostanie utworzony wspólny przedsiębiorca - L&T Display Technology. Przedmiotem jego działalności będzie przede wszystkim produkcja telewizorów LCD - w Biskupicach Podgórnych. UOKiK poinformował, że po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)