Polska premiera nowych telewizorów SUHD od Samsunga

Polska premiera nowych telewizorów SUHD od Samsunga

Polska premiera nowych telewizorów SUHD od Samsunga
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska
15.04.2015 15:47

We wtorek byliśmy obecni na polskiej premierze telewizorów SUHD Samsunga. Mogliśmy przekonać się, czym producent chce grać na naszym rynku i za jaką cenę. Czego zatem możemy się spodziewać od samsungowych nowości?

Wyposażone w zakrzywione matryce UHD, wzbogacone o nanokrystaliczną powłokę. Do dostępnego już na polskim rynku telewizora SUHD JS9000 dołączają kolejne dwa modele – JS8500 *oraz *JS9500.

Nanokrystaliczny półprzewodnik telewizora SUHD TV wykorzystuje światło emitowane przez niebieskie diody LED do jak najlepszego odwzorowania barw. Technologia ta pozwala uzyskać szeroką gamę naturalnych kolorów, lepszą niż w przypadku konwencjonalnych telewizorów. Silnik remasterujący SUHD automatycznie analizuje jasność obrazów w celu ograniczenia dodatkowego zużycia energii, oferując optymalny kontrast i pozwalając na uzyskanie głębokiej czerni i większej jasności. Liczbę punktów dopasowania koloru zwiększono dwukrotnie z myślą o wiernym odwzorowaniu barw.

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

Polską premierę, która miała miejsce w Warszawie, uświetnił swoją obecnością ambasador linii SUHD Paweł Edelman - ceniony operator filmowy. O sztuce tworzenia i odbiorze obrazu rozmawiał z Edelmanem znany polski krytyk filmowy i publicysta Tomasz Raczek.

- _ Wrażenia, jakie odnośmy oglądając film są tylko w 50% zasługą realizatorów filmowych. Reszta to rzeczy, związane z tym gdzie, jak i na czym ogląda się film. To właśnie te drugie 50% jest najważniejsze _ - mówi Edelman. _ Moim dążeniem podczas oglądania filmu na ekranie telewizora jest uzyskanie takiego efektu, który jest jak najbliższy obrazowi referencyjnemu, z którym mam do czynienia w laboratorium, w którym robię postprodukcję filmu. Możliwość zobaczenia tego obrazu u siebie w domu na telewizorze jest czymś fantastycznym _ - dodaje.

Operator twierdzi też, że podkręcone kolory, zbytnio zwiększony kontrast i ostrość to nie obraz idealny. Filmy nie są reklamami, które atakują widza kolorem. Dlatego najważniejsza jest odpowiednia kalibracja odbiornika.

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

W telewizorach SUHD Samsunga zastosowano technologie odpowiedzialne za wsparcie jakości wyświetlanego obrazu. Wśród nich znajdują się m.in. algorytm skalowania obrazu do rozdzielczości Ultra High Definition oraz takie rozwiązania jak UHD Dimming, Peak Illuminator czy Auto Depth Enhancer, które wpływają na jakość odbioru. Dzięki nim, telewizory SUHD zachwycać mają nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Efektem połączenia zakrzywienia ekranu, nanokrystalicznej powłoki i wyżej wymienionych technologii ma być doskonały kontrast, duża jasność i wierne odtworzenie barw - twierdzi producent.

Wszystkie wyżej wspomniane rozwiązania odnajdziemy w każdym z modeli Samsung SUHD TV. Do cieszącego się już dużą popularnością na polskim rynku telewizora JS9000, dołączą dwa kolejne SUHD. Jednym z nich jest model *JS9500 *z wydajnym ośmiordzeniowym procesorem, funkcjonujący w oparciu o autorski system operacyjny TIZEN. Łączy on bardzo dobry obraz z efektownym designem fazowanej ramki. Naszym zdaniem odbijający światło srebrny kolor jednak nie jest rozwiązaniem idealnym. Aby odbijane światło nie atakowało oczów widza, zdawałoby się najlepiej oglądać filmy przy wyłączonym świetle.

Jedną z cech wyróżniającą *JS9500 *spośród gamy telewizorów SUHD jest zintegrowana kamera. Za jej pomocą odbiornikiem będziemy mogli sterować nie tylko nowym, ergonomicznym pilotem, ale także korzystając z poleceń głosowych oraz gestów.

Drugim nowym modelem dostępnym na polskim rynku jest JS8500. Nowa linia telewizorów została wyposażona w opracowany przez firmę Samsung system DNSe+ (Digital Natural Sound Engine), którego działanie zapewnia optymalny dźwięk w każdej sytuacji. Modele JS9500, *JS9000 *i *JS8500 *zostały wyposażone w kartę sieciową z funkcją WiFi Direct. Do tego użytkownik otrzymuje ofertę aplikacji dostępnych na nowej platformie SmartHub 2015.

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

Nowy interfejs użytkownika Smart Hub jest bardziej elastyczny oraz interaktywny i ułatwia dostęp do żądanych treści. Uproszczono go do jednego ekranu, na którym wyświetlane są elementy wykorzystywane ostatnio przez użytkownika oraz indywidualnie dobrane rekomendacje kolejnych opcji rozrywki.

Dzięki funkcji Quick Connect Samsung, Smart TV automatycznie rozpoznaje i łączy smartfony Samsunga za pomocą technologii BLE (Bluetooth Low Energy). Treści wideo można przesyłać ze smartfona Samsung do telewizora Smart TV po naciśnięciu odpowiedniego przycisku. Użytkownicy mogą oglądać telewizję na swoich urządzeniach mobilnych bez konieczności pobierania żadnych aplikacji ani wprowadzania skomplikowanych ustawień.

W zestawach z najnowszymi telewizorami Samsung SUHD znajduje się także znany z zeszłorocznych modeli firmy moduł One Connect, który w był sporą zaletą linii z 201. roku. W tym roku, wraca on w odświeżonej formie, w dalszym ciągu umożliwiając zlikwidowanie plątaniny kabli przy podłączaniu odbiornika.

Podsumowując, Samsung wprowadza do sprzedaży trzy serie telewizorów SUHD —. JS9500, JS9000 i JS8500 o dziewięciu różnych przekątnych ekranu, dzięki czemu klienci będą mogli wybrać telewizor, który najlepiej odpowiada ich potrzebom:

Samsung SUHD JS9500 - 65. 78, 88 cali

Samsung SUHD JS9000 - 48. 55, 65 cali

Samsung SUHD JS8500 - 48. 55, 65 cali

Wyżej wymienione telewizory linii SUHD od Samsunga będą kosztować od 8 000 zł do... 90 000 zł.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)