MeeGo trafi do telewizorów!

MeeGo trafi do telewizorów!

MeeGo trafi do telewizorów!
24.03.2011 15:50, aktualizacja: 24.03.2011 16:07

Organizacja Linux Foundation utworzyła nową grupę roboczą, która zajmie się wdrożeniem MeeGo jako systemu operacyjnego dla telewizorów i set-top boksów wyposażonych w łącze internetowe. Głównym celem przedsięwzięcia jest zdefiniowanie jednolitej platformy software'owej, aby umożliwić programistom dostarczanie aplikacji i usług działających na sprzęcie dowolnego producenta.

Jednym z wyzwań stojących przed grupą będzie optymalizacja rozpiętości interfejsu użytkownika systemu MeeGo, który powstał z połączenia intelowskiej inicjatywy Moblin oraz projektu Maemo firmy Nokia. O ile bowiem obsługiwane obecnie platformy takie jak netbooki, tablety i samochodowe systemy informacyjne dysponują przeważnie niewielkimi ekranami o niskiej rozdzielczości, o tyle urządzenia typu Smart TV mają stosunkowo duże wyświetlacze o odpowiednio wysokich rozdzielczościach.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Pierwsza sesja nowej grupy roboczej odbędzie się w kwietniu, a wyniki prac będą publikowane w postaci kodu co pół roku, zawsze pod koniec pierwszego i trzeciego kwartału, jak również znajdą odzwierciedlenie w oficjalnych źródłach projektu MeeGo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (107)