MeeGo trafi do telewizorów!

MeeGo trafi do telewizorów!

24.03.2011 15:50, aktual.: 24.03.2011 16:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Organizacja Linux Foundation utworzyła nową grupę roboczą, która zajmie się wdrożeniem MeeGo jako systemu operacyjnego dla telewizorów i set-top boksów wyposażonych w łącze internetowe. Głównym celem przedsięwzięcia jest zdefiniowanie jednolitej platformy software'owej, aby umożliwić programistom dostarczanie aplikacji i usług działających na sprzęcie dowolnego producenta.

Jednym z wyzwań stojących przed grupą będzie optymalizacja rozpiętości interfejsu użytkownika systemu MeeGo, który powstał z połączenia intelowskiej inicjatywy Moblin oraz projektu Maemo firmy Nokia. O ile bowiem obsługiwane obecnie platformy takie jak netbooki, tablety i samochodowe systemy informacyjne dysponują przeważnie niewielkimi ekranami o niskiej rozdzielczości, o tyle urządzenia typu Smart TV mają stosunkowo duże wyświetlacze o odpowiednio wysokich rozdzielczościach.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Pierwsza sesja nowej grupy roboczej odbędzie się w kwietniu, a wyniki prac będą publikowane w postaci kodu co pół roku, zawsze pod koniec pierwszego i trzeciego kwartału, jak również znajdą odzwierciedlenie w oficjalnych źródłach projektu MeeGo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (107)