Topowy telewizor Toshiba ZL1 z Cevo-Engine w Europie

Topowy telewizor Toshiba ZL1 z Cevo-Engine w Europie

12.04.2011 12:12, aktual.: 15.04.2011 13:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Toshiba wprowadzi na rynek europejski nowy telewizor, wyposażony w mocna, wieloprocesorową platformę Cevo-Engine. Zapewnia ona moc obliczeniową niezbędną do obsługi szerokiej gamy rozwiązań zastosowanych w telewizorach najwyższej klasy.

Nowe funkcje obejmują: Autokalibrację - technologię wywodzącą się z monitorów studyjnych, rozbudowane funkcje 3. z konwersją obrazu 2D do 3D, rozpoznawanie twarzy użytkowników pozwalające na automatyczny wybór ulubionych ustawień poszczególnych domowników, rozbudowane możliwości połączeń z urządzeniami peryferyjnymi i dostęp do serwisów internetowych. Wszystkie te funkcje znajdziemy w nowym telewizorze 55ZL1, pierwszym modelu z Cevo-Engine.

Telewizor obsługuje technologię 3. z okularami aktywnymi oraz jako pierwszy na świecie dysponuje panelem Pro-LED512 złożonym z 512 segmentów diod wygaszanych strefowo. Model 55ZL1, który wyposażono w matrycę o przekątnej 140cm (55”) będzie dostępny w Europie w maju 2011 roku.

Obraz
© (fot. Toshiba)

Autokalibracja - studyjna jakości obrazu
Platforma Cevo-Engine pozwoliła na zastosowanie nowego narzędzia do Autokalibracji , które automatycznie dopasowuje parametry obrazu tak aby kolorystyka i skala szarości były identyczne z zamierzeniami reżyserów filmowych. Dotychczas rozwiązania korzystające ze specjalnych mierników wykorzystywane były tylko przez specjalistów i wymagały użycia komputera. Teraz telewizor dokonuje tego samodzielnie.

*Zaawansowane 3D *
Dostępność materiałów filmowych 3. jest wciąż ograniczona, lecz Cevo-Engine korzysta z zaawansowanych algorytmów przekształcania obrazu 2D do 3D. Aby uzyskać wysokiej jakości obraz 3D z materiału 2D Toshiba zastosowała wydajne techniki renderingu. Dzięki możliwości kontroli głębi 3D użytkownik może samodzielnie ustalić optymalny dla niego efekt trójwymiarowości. Dodatkowo funkcja Intelligent 3D+ ma według producenta poprawiać jakość obrazu w trybie trójwymiarowym eliminując tzw. przesłuchy obrazu zmniejszając czas reakcji matrycy LCD przy wykorzystaniu technologii „overdrive”.

Obraz
© (fot. Toshiba)

Personal-TV: telewizor rozpozna Twoje preferencje
Wraz z Cevo-Engine Toshiba wprowadza nową funkcję. Telewizory dysponujące funkcją Personal-TV pozwalają na zapamiętanie ulubionych ustawień obrazu i list kanałów dla czterech użytkowników. Dostępne są także osobiste listy nagrań obejmujące zapisane przez użytkowników audycje telewizyjne. Dodatkowo telewizor pamięta poziom głośności ustawiony podczas ostatniego oglądania przez każdego z telewidzów. Dzięki zintegrowanej z telewizorem kamerze, aplikacja rozpoznająca twarz identyfikując do czterech widzów zasiadających przed ekranem. Następnie funkcja Personal-TV aktywuje ustawienia wybrane przez użytkowników. W momencie gdy Personal-TV wykryje nieobecność domowników przed odbiornikiem wyłącza telewizor.

*SMART-TV: wirutalny świat *
Telewizor umożliwia dostęp do platformy Toshiba Places pozwalającej na streaming danych, zakup i współdzielenie multimediów. Telewizory obsługują także standard HbbTV (Hybrid broadcast broadband TV). Dodatkowo wieloprocesorowy silnik daje możliwość nagrywania audycji telewizyjnych na twardym dysku. Nagrywanie można uruchomić jednym przyciskiem, jak również dokonać ręcznego bądź elektronicznego (EPG) programowania czasu zapisu określonych audycji telewizyjnych.

55ZL1: pierwszy telewizor z Cevo-Engine
Model 55ZL1 jako pierwszy na świecie wyposażono w Cevo-Engine. Telewizor oferuje m.in. następujące funkcje: Autokalibrację, technologię aktywną 3. z konwersją obrazu 2D do 3D oraz kontrolą głębi obrazu 3D, Intelligent 3D+. Dodatkowe funkcje to Personal-TV, Smart-TV z dostępem do Toshiba Places, HbbTV i nagrywanie wideo na dysku twardym. 55ZL1 oferowany będzie standardowo z dyskiem o pojemności 500GB, który można umieścić z tyłu telewizora.

Pierwszy na świecie telewizor z podświetleniem 512 segmentami diod LED
Model 55ZL1 wyposażono w panel LCD ze strefowo wygaszanym podświetleniem złożonym z 512 segmentów diod LED. Rezultat to dobra reprodukcja czerni oraz oddanie pełnej skali szarości. 3072 diody LED stanowiące podświetlenie panelu pozwalają na osiągnięcie jasności na poziomie 1,000cd/m². Oznacza to także. że w trybie 3D poziom jasności jest wysoki i dorównuje jasności osiąganej przy oglądaniu obrazu dwuwymiarowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)