Top 10 najpopularniejszych smartfonów w Polsce

Top 10 najpopularniejszych smartfonów w Polsce

Top 10 najpopularniejszych smartfonów w Polsce
Źródło zdjęć: © WP.PL
16.02.2012 10:10, aktualizacja: 20.03.2013 14:12

Porównywarka cen Nokaut przedstawia top 10 najczęściej poszukiwanych w styczniu 2012 roku smartfonów.

Obraz
© Smartfony Nokii w Polsce wciąż najpopularniejsze (fot. Materiały prasowe)

W 201. roku na świecie sprzedano ponad 490 mln smartfonów, z czego ponad 3,3 mln w Polsce. Szacuje się, że jeszcze w tym roku udział smartfonów w polskim rynku telefonów komórkowych osiągnie 41%. O popularności tego segmentu telefonów komórkowych świadczą również statystyki porównywarki nokaut.pl. W styczniu 2012 roku cztery spośród ośmiu najpopularniejszych produktów prezentowanych na stronie głównej porównywarki były smartfonami. Produkty te skupiają uwagę coraz większej liczby konsumentów. Na wzrost ich popularności duży wpływ ma stale rozwijany wachlarz funkcjonalności.

Z poniższej listy najpopularniejszych smartfonów w Polsce w styczniu 201. roku można wysnuć dwa wnioski. Po pierwsze, Polacy wciąż kochają Nokię (a przypomnijmy, że w styczniu najnowsze produkty fińskiego producenta, a więc Lumie, nie były dostępne). Po drugie zaś, choć iPhone 4S plasuje się dopiero na 6. miejscu, to już na pierwszy rzut oka widać, że gdyby najczęstsze wyszukiwanie przełożyłoby się na wyniki sprzedaży, Apple zarobiłby znacznie więcej, niż jakikolwiek inny producent, którego urządzenie widnieje na liście.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Ciekawe, że na liście zabrakło największego konkurenta smartfona Apple - Samsunga Galaxy S II. Telefon, który wygrał nasz plebiscyt na Najlepszy Telefon 2011 roku, cieszy się atencją niewystarczającą nawet na pierwszą dziesiątkę, mimo że jego cena jest dużo niższa niż nowego iPhone'a 4S. Jesteśmy pewni, że już wkrótce lista ta zostanie wywrócona do góry nogami za sprawą premier następców dwóch głównych graczy na rynku: iPhone'a 5 i Samsunga Galaxy S III.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Tak ma wyglądać nowe logo Windows"

źródło: CHIP / WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (490)