Historia smartfonów

Historia smartfonów

Historia smartfonów
Źródło zdjęć: © PC World
30.06.2010 10:30, aktualizacja: 30.06.2010 11:54

W tym roku mijają trzy lata od przełomowej premiery smartfona Apple. iPhone trafił do milionów ludzi na całym świecie i zupełnie odmienił sposób korzystania z telefonu. Jednak nie wolno zapominać o innych urządzeniach, które pojawiły się na rynku dużo wcześniej i podobnie jak iPhone miały być wielozadaniowe. Zapraszamy do prześledzenia krótkiej, obrazkowej historii smartfonów.

Obraz
© (fot. PC World)

IBM Simon to pierwsza próba stworzenia wielozadaniowego urządzenia mobilnego. Simon miał spełniać funkcję telefonu komórkowego, PDA oraz faxu. Prototyp urządzenia po raz pierwszy zaprezentowano w 199. roku podczas targów COMDEX w Las Vegas. Głównymi funkcjami, poza dzwonieniem, był kalendarz , kalkulator, książka adresowa oraz gry.

Dzięki zastosowaniu prostego ekranu dotykowego można uznać, że Simon był w pewnym sensie prekursorem smartfona iPhone. Posiadacze telefonu Simon opisywali go jako "ogromną i ciężką cegłę". W 199. roku telefon kosztował aż 899 dolarów. Jako ciekawostkę warto dodać, że IBM Simon miał swoje 5 minut na dużym ekranie. W 1995 roku pojawił się w filmie "Sieć", w którym grała między innymi Sandra Bullock.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)