10 najpopularniejszych producentów smartfonów

10 najpopularniejszych producentów smartfonów

26.05.2015 09:27, aktual.: 26.05.2015 12:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koniec poprzedniego roku był równie szczęśliwy dla dwójki najbardziej popularnych producentów - Samsunga i Apple. Następne trzy miesiące jednak zadziałały bardziej na korzyść tego pierwszego.

Na wstępie należy zaznaczyć, że zestawienie to nie jest oparte na oficjalnych wynikach sprzedaży. Przygotował je bazując na własnych informacjach Tomi Ahonen, były kierownik w Nokii, który już wielokrotnie dzielił się w sieci swoimi analizami (wyjątkowo trafnymi). W jego opracowaniu widzimy, że koreańska marka o 6,4 proc. wyprzedza firmę Apple. Nie ma w tym nic zaskakującego. W końcu Samsung posiada szeroką gamę produktów, od nisko do wysokobudżetowych, podczas gdy Apple celuje ciągle tylko w bardziej zasobne portfele klientów.

Słabiej na rynku radzą sobie Lenovo i Huawei, natomiast nieznacznie lepiej kształtuje się pozycja LG i Xiaomi. Warto zauważyć, że na całą dziesiątkę przypada aż 9 firm azjatyckich. Raport potwierdza też dane na temat słabej kondycji Microsoftu i Sony - smartfony tych firm sprzedają się gorzej niż słuchawki Vivo - chińskiego producenta, który pierwotnie miał w swojej ofercie tylko sprzęt audio/video.

Obraz

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Giganci internetowi znikną z Rosji?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)