Telefony-składaki już w przyszłym roku?

Telefony-składaki już w przyszłym roku?

Telefony-składaki już w przyszłym roku?
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
28.02.2014 10:15, aktualizacja: 28.02.2014 10:26

W zeszłym roku projektem pochwaliła się Motorola. Projekt Ara to otwarta platforma sprzętowa, dzięki której wykorzystując gotowe elementy każdy może złożyć sobie swój wymarzony telefon.

W zeszłym roku informowaliśmy o projekcie realizowanym przez Motorolę. Firma planowała produkcję telefonów modułowych. Każdy telefon miał posiadać endoszkielet, do którego użytkownicy wybieraliby komponenty według swoich potrzeb i własnego uznania. Sprzętowa klawiatura? Lepszy aparat? Większa bateria, czy szybszy procesor? Proszę bardzo, wystarczy wymienić kilka klocków.

Jednak, jak doskonale wiecie, 2. stycznia Motorola została kupiona przez firmę Lenovo. Jednym z warunków sprzedaży była umowa, że projekt Ara zostaje własnością Google'a. Gigant z Mountain View poinformował właśnie, że postara się przyspieszyć pracę nad modułowymi smartfonami. Dział Motoroli Advanced Technology and Projects, którego szefem jest jedna z byłych dyrektorek agencji DARPA "został" u Google'a i pracuje pełną parą.

Google zapowiedziało, że już w kwietniu zacznie uczyć deweloperów jak zrobić swój własny telefon z klocków. Wszyscy chętni twórcy sprzętu otrzymają Ara Module Developers Kit w wersji alfa.

Kiedy telefony modułowe trafią na rynek?

Tego jeszcze nie wiadomo. Magazyn Time słusznie zauważył, że uzyskanie certyfikatów dla modułowych telefonów może okazać się bardzo trudne. Nie wspominając już o kosztach produkcji - poszczególne "klocki" mogą okazać się zbyt drogie, aby modułowymi telefonami zainteresowali się konsumenci. Na szczęście projektem zajmuje się Google - firma z ogromnym budżetem na badania, która od lat na pierwszym miejscu stawia innowacyjność.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Duże zmiany w logowaniu do Skype’a"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)