Giętkie telefony już w przyszłym roku?

Giętkie telefony już w przyszłym roku?

Giętkie telefony już w przyszłym roku?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
14.11.2012 16:40, aktualizacja: 15.11.2012 09:35

Od jakiegoś już czasu Samsung pracuje nad telefonami, które miałyby giętkie ekrany. Najnowsze informacje na ten temat sugerują jednak, że Koreańczycy zamierzają poświęcić bardzo duże środki na rozwój tej technologii w nadziei, że da im to znaczącą przewagę konkurencyjną.

Samsung nie chwali się, ile zainwestował już w rozwój giętkich telefonów, ale biorąc pod uwagę rosnącą konkurencję w postaci LG i Sharpa, Koreańczycy chcą jako pierwsi zaprezentować giętkie urządzenia tego typu.

Całkowicie giętkich urządzeń wykonać się jeszcze nie da, ale Samsung zamierza zacząć od zamiany szkła w swoich telefonach na plastik. Już teraz ekran OLED można z powodzeniem nanieść na giętki materiał, taki jak folia, i przykryć go plastikiem. Tyle że o ile do tej pory były to rozważania czysto teoretyczne, Wall Street Journal donosi, że Samsung zamierza pokazać pierwsze takie telefony już w pierwszej połowie przyszłego roku.

Całkowicie inną sprawą jest to, czy naprawdę potrzebujemy giętkich smartfonów. Wydaje mi się, że prosta zamiana dzisiejszych ekranów dotykowych na giętkie ekrany dotykowe przyniosłaby więcej szkody niż pożytku. Ale z drugiej strony, jeśli giętkie ekrany wykorzystano by do budowy zupełnie nowej klasy urządzeń przenośnych, na przykład interaktywnych bransoletek wyposażonych w funkcjonalności smartfona, kto wie, może elektronika użytkowa wspięłaby się dzięki temu na zupełnie nowy poziom?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)