Telefony komórkowe: Apple coraz mocniejszy

Telefony komórkowe: Apple coraz mocniejszy
Źródło zdjęć: © IDG

07.12.2008 13:02, aktual.: 08.12.2008 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsze wyniki badań pokazują, że firma Apple umacnia swoją pozycję wśród producentów telefonów komórkowych. Jest to zasługą słynnego smartphone'a tej spółki o nazwie iPhone.

W najnowszym raporcie opublikowanym przez Needham można przeczytać, że firma Apple ma już 30% udziału w sprzedaży telefonów typu smartphone w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, sytuacja tego producenta prezentuje się bardzo dobrze również w Europie ( 16,6% udziału w rynku ).

Charlie Wolf z Needham twierdzi, że to właśnie dzięki Apple rynek smartphonów jest dziś w tak dobrej kondycji. Jego zdaniem, gdyby nie iPhone odnotowalibyśmy znaczący spadek sprzedaży tego typu telefonów.

Wcześniej w tym roku Steve Jobs, prezes firmy Apple, zaprezentował dane dotyczące sprzedaży w trzecim kwartale 2008 roku. Wynikało z nich jakoby jego przedsiębiorstwo sprzedało więcej iPhone'ów niż RIM telefonów BlackBerry.

Wolf w swoim raporcie odniósł się również do najnowszego modelu firmy Research in Motion - BlackBerry Storm. Jego zdaniem, telefon ten nie będzie stanowił realnej konkurencji dla iPhone'a.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także