Telefony komórkowe: Apple coraz mocniejszy

Telefony komórkowe: Apple coraz mocniejszy

Telefony komórkowe: Apple coraz mocniejszy
Źródło zdjęć: © IDG
07.12.2008 13:02, aktualizacja: 08.12.2008 09:00

Najnowsze wyniki badań pokazują, że firma Apple umacnia swoją pozycję wśród producentów telefonów komórkowych. Jest to zasługą słynnego smartphone'a tej spółki o nazwie iPhone.

W najnowszym raporcie opublikowanym przez Needham można przeczytać, że firma Apple ma już 30% udziału w sprzedaży telefonów typu smartphone w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, sytuacja tego producenta prezentuje się bardzo dobrze również w Europie ( 16,6% udziału w rynku ).

Charlie Wolf z Needham twierdzi, że to właśnie dzięki Apple rynek smartphonów jest dziś w tak dobrej kondycji. Jego zdaniem, gdyby nie iPhone odnotowalibyśmy znaczący spadek sprzedaży tego typu telefonów.

Wcześniej w tym roku Steve Jobs, prezes firmy Apple, zaprezentował dane dotyczące sprzedaży w trzecim kwartale 2008 roku. Wynikało z nich jakoby jego przedsiębiorstwo sprzedało więcej iPhone'ów niż RIM telefonów BlackBerry.

Wolf w swoim raporcie odniósł się również do najnowszego modelu firmy Research in Motion - BlackBerry Storm. Jego zdaniem, telefon ten nie będzie stanowił realnej konkurencji dla iPhone'a.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)