Tańsze częstotliwości na terenie wsi

Tańsze częstotliwości na terenie wsi
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

05.12.2008 21:01, aktual.: 08.12.2008 09:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Urząd Komunikacji Elektronicznej zmienił opłaty za 1 MHz częstotliwości dla szerokopasmowych sieci internetowych. Już wkrótce stawka na obszarze gmin wiejskich zmniejszy się ze 125 zł do 10 zł.

W przypadku gmin miejsko-wiejskich opłaty spadną ze 125 zł do 25 zł. Stawki nie zostaną zmienione jedynie na obszarze gmin miejskich i powiatów grodzkich. Tu wciąż będzie obowiązywała cena 125 zł.

UKE informuje, że ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów obniżające roczne opłaty za częstotliwości dla szerokopasmowych sieci internetowych na terenach o małej gęstości zaludnienia.

Według opinii UKE obniżenie rocznych opłat za częstotliwości jest szczególnie istotne dla małych i średnich firm oraz samorządów lokalnych, które inwestują na terenach gmin wiejskich i miejsko-wiejskich w budowę sieci szerokopasmowych bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Jak tłumaczy Urząd Komunikacji Elektronicznej, celem nowego rozporządzenia jest uzależnienie opłat za prawo do dysponowania tymi częstotliwościami od warunków demograficznych i gospodarczych, aby dzięki temu przyspieszyć tempo informatyzacji obszarów wiejskich.

Nowe rozporządzenie wejdzie w życie 1 stycznia 2009 r.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)