Szkolna liga programowania - międzynarodowy konkurs

Szkolna liga programowania - międzynarodowy konkurs

26.09.2008 14:35, aktual.: 26.09.2008 21:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozpoczął się międzynarodowy konkurs dla młodych informatyków "High School Programming League". Areną zmagań jest Sphere Online Judge, a organizatorem konkursu jest firma Sphere Research Labs - partner
Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Wirutalna Polska i serwis Tech.wp.pl objęli patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Rozpoczął się międzynarodowy konkurs dla młodych informatyków "High School Programming League". Areną zmagań jest Sphere Online Judge (spoj.pl)
, a organizatorem konkursu jest firma Sphere Research Labs - partner Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Wirutalna Polska i serwis Tech.wp.pl objęli patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Konkurs składa się z 7 etapów, z których każdy potrwa około 5 tygodni, koniec konkursu przewidziano na koniec maja 2009. Strona konkursowa i wszystkie treści zadań dostępne są w dwóch językach: polskim i angielskim. Zapowiada się ciekawa rywalizacja zarówno pomiędzy indywidualnymi uczestnikami jak i szkołami.
Patronat nad konkursem objął Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Już w pierwszym etapie konkursu na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Miasto Gdynia, Magazyn Linux+ oraz Ivo Software.

Obraz

Strona konkursu jest otwarta od kilku dni i przez ten czas, zainteresowanie konkursem (otworzenie konta akceptacja regulaminu) wyraziło około 1500 osób, zadanie próbne rozwiązało ponad 400 osób.
Najłatwiejsze zadanie w I serii regularnej, którego treść została ujawniona w sobotę o 1. w południe , rozwiązało niecałe 300 osób. Łącznie uczestnicy nadesłali około 1700 zgłoszeń. Wśród nich pojawiły się osoby zeświatowej czołówki konkursów programistycznych

Wszystkie treści (regulamin, zadania, aktualności) podawane są w dwóch językach (polskim i angieskim). Konkurs składa się z 7 serii zadań i potrwa do końca maja 2009.

Całe zawody odbywają się zdalnie. Tożsamość uczestników potwierdzamy poprzez szkołę, do której dany uczeń uczęszcza (rejestracja szkoły wymaga wniesienia opłaty w wysokości 60PLN za szkołę, bez względu na liczbę uczestników). Można również uczestniczyć "poza konkursem", co nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Użytkownicy spoj.pl pochodzą z ponad 10. krajów świata. Warto też dodać, że w ramach portalu prowadzone są liczne podkonkursy. W tym prowadzone przez entuzjastów z Brazylii: br.spoj.pl, i Wietnamu: vn.spoj.pl. Mamy też zadania w bardziej egzotycznych językach, jak na przykład mongolski: https://www.spoj.pl/MGLCON06/

Nie przegap szansy, zmierz się z najlepszymi TUTAJ.

Po ogłoszeniu konkursu portal spoj.pl wyprzedził w popularności największy do tej pory portal konkursowy TopCoder, którego przychody są liczone w milionach dolarów.

Młodzi programiści, Wirtualna Polska trzyma za was kciuki i liczy, że polskie szkoły i indywidualni użytkownicy staną na podium.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)