Symbian stacza się coraz bardziej

Symbian stacza się coraz bardziej

Symbian stacza się coraz bardziej
15.07.2010 10:23, aktualizacja: 15.07.2010 10:46

Wiceprezes Gartnera, Nick Jones, na swoim blogu opublikował wstępny komentarz dotyczący badań m.in. na temat przyszłości systemu Symbian. Publikacja ich wyników nastąpić ma jeszcze w lipcu, jednak zanim to nastąpi wiadomo już, że przewidywania co do przyszłości Symbiana nie są zbyt optymistyczne.

Według Jonesa, przyszłość Symbiana nie maluje się w jasnych barwach. Wszystko za sprawą polityki Symbian Foundation, która skierowała wszystkie swoje moce programistyczne na poprawianie interfejsu użytkownika tej platformy.

Póki co, efekty prac nie zachwycają - Symbian^3 nie oferuje zbyt dużo nowości, podobnie jak i jego następca, Symbian^4.

Jones uważa, że zamiast angażować zbyt duże zasoby, a więc i spore koszty, w tworzenie nowego interfejsu, cały ekosystem skupiony wokół Symbiana powinien rozpocząć pracę nad tworzeniem ciekawych urządzeń, których Symbian byłby uzupełnieniem, a nie daniem głównym.

Zwłaszcza, że określany już w tej chwili jako mało rewolucyjny i innowacyjny Symbian^4 pojawi się na rynku dopiero w 2011 roku. A do tego czasu konkurenci nie zamierzają zasypiać gruszek w popiele i odbierają Symbianowi po kawałku rynku.

Według danych przedstawionych przez ComScore, od marca do maja największy wzrost udziału w rynku zanotował Android, który posiada go już 13%. Pozostali producenci telefonów nie zanotowali w tym okresie znacznego wzrostu swoich udziałów, jednak zanotowali wzrost sprzedaży.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)