Nadchodzi Symbian Belle Feature Pack 2

Nadchodzi Symbian Belle Feature Pack 2
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.07.2012 10:23

Zarejestrowani deweloperzy mogą już testować nowe funkcje, które przynosi Feature Pack 2 dla Symbiana Belle. Symbian będzie znacznie bardziej przyjazny niż do tej pory.

Nowa odsłona systemu nie jest jeszcze dostępna w formie aktualizacji, ale deweloperzy mogą z niej korzystać w udostępnionym im emulatorze. Symbian coraz bardziej zbliża się do iOS i Androida pod względem interfejsu.

Znajdziemy w nim funkcję "przesuń by odblokować", pasek nawigacyjny na górze ekranu ze skrótami aktywującymi połączenia bezprzewodowe, a klawiatura przewiduje jakie słowo chcemy wprowadzić.

Zmienił się interfejs aparatu fotograficznego, pojawiają się nowe widżety, ładniejsze przejścia, zmiany nie ominęły też przeglądarki internetowej, galerii, aparatu fotograficznego i edytora zdjęć, a zminimalizowany odtwarzacz muzyczny dostępny jest w pasku nawigacyjnym.

Póki co nie wiemy kiedy aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich do pobrania, ale można spodziewać się, że Nokia 808 PureView będzie jednym z pierwszych telefonów, które ją otrzymają.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)