Steruj komputerem za pomocą gestów dłoni

07.05.2007 00:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mało znana firma Oblong Industries opracowała system operacyjny, w którym użytkownik zamiast myszki i klawiatury wykorzystuje specjalne rękawice i system kamer. System odczytuje ruchy i gesty dłoni zupełnie tak, jak miało to miejsce w filmie "Raport Mniejszości".

John Underkoffler, założyciel Oblong Industries, twierdzi, że jakkolwiek myszka ma swoje zasłużone miejsce w historii komputerów czas, wykonać kolejny krok. Jeżeli pamiętacie "Raport Mniejszości" i to, w jaki sposób Tom Cruise sterował tam komputerem, szybko zorientujecie się, co ma na myśli Underkoffler. Jego firma stworzyła system umożliwiający sterowanie komputerem wyłącznie za pomocą gestów dłoni. Oprogramowanie rozpoznaje ruchy dłoni dzięki specjalnym rękawico i kamerom, śledzącym ręce użytkownika.

Smaczku całemu pomysłowi dodaje fakt, że John Uderkoffler pracował jako doradca naukowy i technologiczny właśnie przy produkcji wspomnianego filmu. Jak sam mówi, stworzony przez jego firmę system zachowuje się dokładnie tak jak w filmie. W najbliższej przyszłości może znaleźć zastosowanie na przykład w systemach kontroli lotów, ale ambicją Underkofflera jest przeniesienie go do komputerów osobistych.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)