TeamViewer - steruj komputerem zdalnie

TeamViewer - steruj komputerem zdalnie

TeamViewer - steruj komputerem zdalnie
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
06.12.2011 13:10, aktualizacja: 06.12.2011 13:22

Wychodząc z domu chciałbyś nie tracić kontroli nad swoim komputerem? A może chciałbyś zdalnie przejąć kontrolę nad maszyną kolegi? Oczywiście Microsoft przygotował narzędzie Windows "Zdalny pulpit", ale są zdecydowanie lepsze rozwiązania. Jednym z nich jest TeamViewer, bezpłatny program do zdalnej kontroli i współdzielenia pulpitu przez internet.

TeamViewer pozwoli szybko nawiązać połączenie z dowolnym komputerem osobistym czy serwerem i zdalnie nim sterować tak, jakbyś tuż przed nim siedział. Program przeznaczony jest do instalacji na systemie Windows, Mac OS oraz urządzeniach mobilnych. Producent chwali się setką milionów zadowolonych użytkowników z całego świata.

TeamViewer przeznaczony jest do różnych zastosowań - spotkań online, prezentacji i sesji szkoleniowych, pracy zespołowej, zdalnego zarządzania, spontanicznego wsparcia, dostępu do nienadzorowanych komputerów czy biura domowego. Przy tym nie trzeba się martwić zaporami sieciowymi, zablokowanymi portami czy tym, że znajdujemy się za NAT-em. Program powinien poradzić sobie z nawiązaniem połączenia ze zdalnym komputerem w każdych warunkach. Dodatkowo dostosowuje jakość i prędkość wyświetlania obrazu do połączenia jakim dysponujemy, co powinno zapewnić wygodę użytkowania zarówno podczas pracy w sieci lokalnej, jak i z wykorzystaniem łączności mobilnej.

Program oferuje wysokie standardy bezpieczeństwa. Połączenia realizowane są przez zaszyfrowane kanały wykorzystujące 1024-bitową wymianę kluczy RSA i szyfrowanie sesji 256-bitowym kodem AES. Ponadto oprócz automatycznie tworzonego PartnerID, TeamViewer generuje dynamiczne hasło sesji, które zmienia się przy każdym uruchomieniu programu. Dodatkowo transfer danych jest zabezpieczony poprzez konieczność ręcznego potwierdzenia użytkownika. Warto zwrócić uwagę, iż nie jest możliwe niewidoczne kontrolowanie komputera, ponieważ ze względu na ochronę danych, znajdujących się na zdalnej maszynie, jej użytkownik musi być informowany o próbie dostępu.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Narzędzie TeamViewer pozwala na szybkie kopiowanie plików i elementów między maszynami metodą "przeciągnij i upuść". Program oferuje wsparcie dla obsługi kilku monitorów, z możliwością wyświetlania ich zawartości w skali 1:1 na ekranach lokalnych - bez przełączania. Ustawienia połączeń mogą być zapisywane na liście komputerów i kontaktów. Podczas połączenia pod ręką mamy narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu, a cały przebieg sesji może zostać zapisany do pliku wideo w formacie avi. Podczas spotkania online, uczestnicy mogą widzieć się i słyszeć, dzięki wykorzystaniu kamery internetowej oraz technologii VoIP. Pracę ułatwią takie narzędzia jak czat, tablica, a także schowek, do którego możemy skopiować wybrane pliki.

TeamViewer jest darmowy, ale tylko do celów niekomercyjnych. W innym wypadku konieczny jest zakup licencji, która jest bezterminowa i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami abonamentowymi. Warto wspomnieć, iż posiadając licencję, wszystkie instalacje klientów są darmowe - wykorzystywana jest tylko jedna licencja. Program można pobrać z naszego działu z plikami, klikając poniżej.

Dostępna jest także wersja przeznaczona dla użytkowników komputerów Mac, którą można pobrać klikając .

Producent nie zapomniał także o urządzeniach mobilnych i przygotował aplikacje na iPhone'a, iPada i Androida, dostępne w odpowiednich marketach.

SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)