Mysz dopasowana do dłoni jak rękawiczka

Mysz dopasowana do dłoni jak rękawiczka
Źródło zdjęć: © hippus.nl

06.10.2008 22:39, aktual.: 08.10.2008 08:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynku pojawiła się nowa ergonomiczna mysz komputerowa HandshoeMouse, która powstała w wyniku wieloletnich badań prowadzonych przez naukowców z dwóch holenderskich uczelni medycznych...

Na rynku pojawiła się nowa ergonomiczna mysz komputerowa _ HandshoeMouse _, zachwalana przez producenta jako idealnie dopasowana do dłoni. Powstała ona w wyniku wieloletnich badań prowadzonych przez naukowców z dwóch holenderskich uczelni medycznych. Ma ona zapewnić użytkownikom niespotykany dotąd komfort pracy.

Długotrwałe i intensywne korzystanie z myszy komputerowej może powodować bóle rąk, ramion oraz szyi, a nawet doprowadzić do urazów spowodowanych przeciążeniem mięśni i ścięgien. Choroba ta (RSI - _ Repetitive Strain Injury _) spotykana jest między innymi u komputerowych graczy, którzy przez długi okres czasu powtarzają te same czynności nie zmieniając przy tym pozycji ciała.

Przy projektowaniu nowej ergonomicznej myszy komputerowej – _ HandshoeMouse _ wykorzystano wyniki badań naukowców z uniwersytetów w _ Rotterdamie _ i _ Maastricht _. Przez okres 4 lat zajmowali się oni mierzeniem i analizą napięć mięśni rąk i ramion. Dzięki temu jak zapowiada producent powstała mysz idealnie dopasowana do dłoni. Obsługa komputera z jej pomocą wymaga minimalnych napięć mięśni.

Mysz dostępna jest w wersji dla osób prawo- lub leworęcznych w trzech rozmiarach, w kolorze białym czarnym lub "przezroczystym". Posiada sensor optyczny o rozdzielczości 800dpi, dwa przyciski oraz rolkę. Działa w systemach _ Microsoft Windows _, _ MAC OS _ oraz _ Linux _ i nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych sterowników.

Cena: _ 119,95 euro _.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także